Спеціальні потреби

Клінтон назвала Трампа "маріонеткою" Путіна, а він пообіцяв тримати США у напрузі


Було класно. Я сказав все, що планував. Повернемо Америиці велич
Трамп про дебати

У ході останніх президентських дебатів із кандидатом від Республіканської партії США Дональдом Трампом, Гілларі Клінтон заявила, що Путін хотів би бачити на чолі США "маріонетку", маючи на увазі свого конкурента-республіканця. Трамп, зі свого боку, не відступився від заяв про можливість викривлення волевиявлення американців та відмовився наперед гарантувати, що визнає легітимність виборів у разі перемоги свого опонента.

"Розгляну це питання, коли вона стане актуальним" та "триматиму вас у напрузі до останнього моменту" - такими були відповіді республіканця на питання про його готовність визнати поразку, яке чимало оглядачів назвали ключовим у дебатах.

Ми будемо обирати президента - і сьогодні лише один кандидат показаЛА, що зможе впоратись із роботою
Клінтон про дебати

Трамп також заявив, що президент Росії Володимир Путін та президент Сирії Башар Асад "переграли" і Клінтон і Обаму у питанні Сирії та поставив під сумнів висновки розвідки США про втручання Росії в американські вибори, але заявив, що засуджує таке втручання, якщо воно дійсно мало місце.

"Було класно. Я сказав все, що планував. Повернемо Америиці велич", - написав про свій виступ на дебатах сам Трамп після їх завершення.

Зрештою, як хтось взагалі може за когось із них проголосувати? Або взагалі мати до когось із них симпатію?
Консервативний критик Трампа Гленн Бек

Дискусія, яку модерував журналіст Fox News Кріс Воллес, здалась багатьом оглядачам найбільш збалансованою з усіх.

Клінтон довелось відповідати на питання про ознаки корупції у роботі "Фонду Клінтонів" та зливи Wikileaks, натомість Дональд Трамп був змушений відповісти на звинувачення у сексуальним домаганнях з боку значної кількості жінок (він приписав їх роботі кампанії Клінтон - прим. ГА) та конкретизувати свій план відновлення економіки та ін.

Це смішно, але дуже небезпечно
Клінтон про Трампа

"Ми будемо обирати президента - і сьогодні лише один кандидат показаЛА, що зможе впоратись із роботою", - підсумувала дебати Клінтон у Twitter після їх завершення на офіційному Twitter.

Трамп наполягав на тому, що Гілларі в принципі не зможе впоратись із вирішенням проблем США, оскільки саме її рішення на різних посадах стали причиною складої для країни ситуації. Невиграшну, на думку Трампа, ситуацію в царині економіки та міжнародних відносин, він назвав наслідком корупції у Вашингтоні, коли політичні посади отримують донори політичних партій і пообіцяв залучити до управління державою професіоналів із комерційної галузі.

Знайшлися і ті, хто закинув лицемірство критикам Трампа, які напосілись на нього за небажання наперед визнавати легітимність виборів

Натомість Клінтон вміло викривала непослідовність Трампа та наголошувала на тому, що він не шанує жінок, представників меншин та ставить під сумнів міжнародні забов'язання США перед союзниками.

"Це смішно, але дуже небезпечно", - ця відповідь Гілларі Клінтон Трампу у ході дебатів на думку деяких її прихильників, можна було би застосувати до будь-якої позиції Трампа.

Думки оглядачів з приводу переможців виборів розділились:

"На мою думку, це були очевидно вирішальні дебати. Гілларі розгромила Трампа. Його відмова визнати результати цих виборів автоматично позбавляє його права обіймати будь-яку посаду у США", - пише про дебати політичний оглядач Ендрю Салліван.

"Однозначно найкращий виступ Трампа з усіх дебатів. Він казав притомні речі з деяких питань. Але Гілларі не програла, вона об'єктивний переможець дебатів", - твітує Кайл Ортон, експерт аналітичного центру Henry Jackson Society.

"Без перебільшення, це може бути найстрахітливішим моментом президентської кампанії. Я не кажу це легковажно, але відмова Трампа визнавати виборчу систему реально лякає", - пише політичний оглядач Езра Кляйн.

Демократична партія вперто боролась за перерахунок голосів після того, як її кандидат Ел Гор поступився на виборах 2000-го року кандидату від Республіканської партії Джорджу Бушу

Знайшлися і ті, хто закинули лицемірство критикам Трампа, які напосілись на нього за небажання наперед визнавати легітимність виборів.

Вони вказали на те, що Демократична партія вперто боролась за перерахунок голосів після того, як її кандидат Ел Гор поступився на виборах 2000-го року кандидату від Республіканської партії Джорджу Бушу.

"Прогресивне крило демократів не визнають результати виборів, які відбулись 16 років тому, але хочуть, щоб Трамп погодився із результатами виборів, які ще не відбулись", - твітує засновник видання The Federalist Шон Дейвіс.

"А хіба Гор визнав результати? Якщо Трамп програє так і буде, але він може програти із незначним відставанням та мати докази підтасовок. То навіщо вже зараз відмовлятись ставити результат виборів під сумнів?", - пише Ендрю Маккарті, дописувач видання National Review.

"Ці дебати торкнулись конкретних політичних питань у більшій мірі ніж попередні, але вони переконали мене, що Гілларі має бути переможена. Вона дотримується лівих поглядів, вона нещира і є частиною кумівської системи. Вона завдасть значної шкоди цій країні", - публікує свої враження від дебатів Марк Левін, консервативний радіо ведучий, оглядач, письменник та колишній співробітник адміністрації президента Рейгана.

"Це був найкращий виступ Трампа, але ж метою було сподобатись виборцям, які ще не визначились із вибором... Він був близький до того, щоб розширити свою базу, але натомість обробляв тих, хто вже його любить. Гілларі ж виступила жахливо. Зрештою, як хтось взагалі може за когось із них проголосувати? Або взагалі мати до когось із них симпатію?", - пише консервативний коментатор, противник Трампа Гленн Бек.

"Вітаю мого товарища по команді із вражаючою перемогою на сьогоднішніх дебатах! Дональд Трамп легко виграв!", - пише кандидат у віце-президент від Республіканців Майкл Пенс.

"Сьогодні Гілларі довела: вона має волю, характер, витримку та головне - совість. Я з гордістю її підтримую", - пише впливова сенаторка-демократ Елізабет Воррен.

Між тим опитування каналу CNN (Трам називає цей канал "Мережа новин Клінтон" через буцімто упереджене ставлення до нього - прим. ГА) з приводу результату дебатів віддало перемогу Клінтон.

Дивіться також: Зовнішня політика США - основні відмінності в підходах кандидатів у президенти

Зовнішня політика США - основні відмінності в підходах кандидатів у президенти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG