Спеціальні потреби

Осушити "Вашингтонське болото": Трамп озвучив план подолання корупції у США


"У промові Трампа є елементи СПРАВДІ хороших месіджів" (переклад уточнено - прим. ГА). Таку неочікувану (?) похвалу заслужив сьогоднішній виступ кандидата у президенти, присвячений необхідності етичної реформи в уряді США.

Автор компліменту - Кріс Чілліцца, журналіст The Washington Post (це видання офіційно підтримало кандидатуру Гілларі Клінтон - прим. ГА), якого сам Трамп свого часу характеризував як "одного з найтупіших та найменш поважних політичних аналітиків" через буцімто упередженість щодо мільярдера.

Привід для компліменту - пропозиція Трампа (озвучена через особисті заяви та публікації на офіційному сайті - прим. ГА) очистити Вашингтон від впливу лобістів та грошей впливових груп, та радикально освіжити склад Конгресу.

Картер, Буш, Клінтон, Обама. Жоден із них не вірить, що Трамп здатен бути президентом

"Час осушити вашингтонське болото", - цитує Трампа офіційний сайт.

Складові процесу передбачаються наступні:

1. Внесення змін до Конституції з метою обмеження кількості термінів перебування законодавців у Конгресі.

За словами Трампа дана реформа, подробиць якої він не навів, має "покінчити із циклом корупції" у Вашингтоні.

2. Відновлення заборони на роботу колишніх урядовців в лобістських структурах протягом 5-ти років після звільнення з держслужби.

Цю заборону Трамп хоче провести через Конгрес, щоб її не можна було зняти рішенням президента.

3. Заборона колишнім законодавцям та їх помічникам займатись лобізмом уряду США протягом 5 років після завершення роботи у Конгресі. За задумом Трампа, за відповідне рішення проголосує сам Конгрес .

4. Розширення визначення лобізму та знищення прогалин у законодавстві, які, на думку Трампа, використовувались колишніми урядовцями для здійснення лобізму уряду США.

Якщо ми дозволимо картелю Клінтонів керувати країною, 2017-й рік увійде в історію, як рік коли Америка втратила незалежність

5. Пожиттєва заборона найвищим високопосадовцям здійснювати у США лобізм в інтересах закордонних урядів.

6. Реформування законодавства про фінансування виборів у США, з метою заборони лобістам, які працюють на закордонні уряди, займатись залучення коштів для виборчих кампаній у ході виборів в Америці.

"Таким чином ми не покінчимо з владною корупцією та економічною стагнацією", - цитує Трампа його сайт.

Оголошення плану Трампа накладається на публікації сайтом Wikileaks (розвідка США вказує на його зв'язок із Кремлем - прим. ГА) викраденого електронного листування керівника виборчої кампанії Клінтон Джона Подести (перед тим, як обійняти цю посаду він рік пропрацював радником Обами, а прогалина між змінами місця роботи не склала і 2-х місяців - прим. ГА), які серед іншого вказали на тісні комунікації та, як вважають критики Клінтон, координацію дій між кампанією Клінтон та чинним урядом США з низки чутливих питань. Останні включають офіційне розслідування мін'юсту США з приводу використання Клінтон приватного імейлу на офіційній посаді, а також координацію з Держдепом заяв з приводу скандалу навколо імейлів .

Не дамо Трампу стати президентом, принижуючи інших

У понеділок ФБР також оприлюднило документи, які вказують (на думку критиків Клінтон - прим. ГА) на спроби чинних високопосадовців Держдепу добитись від ФБР зміни класифікації частини листування Клінтон з "секретного" та таке, що не підпадає під обмеження.

Дональд Трамп не приховує, що його пропозиції щодо етичної реформи Вашингтона націлені проти Клінтон.

"Якщо ми дозволимо картелю Клінтонів керувати країною, 2017-й рік увійде в історію, як рік коли Америка втратила незалежність... Тому я і пропоную пакет етичних реформ, які покликані зробити наш уряд чесним знову. Коли Біл Клінтон прийшов до влади, він підписав указ, яки встановив - якщо особа працює на уряд, вона не має права займатись лобізмом ще 5 років після звільнення. Але пізніше він зробив те, що Клінтони роблять завжди - він підмахлював, залишаючи посаду. Клінтон скасував указ, щоб самі Клінтони та їх поплічники такі, як Джон Подеста могли загрібати готівку", - цитує Трампа його офіційний сайт.

На фоні бойових заяв Трампа, офіційний Twitter Клінтон, лаконічно перелічив екс-президентів США, які публічно заявляли, що мільярдер в принципі не може бути президентом.

"Картер, Буш, Клінтон, Обама. Жоден із них не вірить, що Трамп здатен бути президентом", - твітують сьогодні у Клінтон.

"Не дамо Трампу стати президентом, принижуючи інших", - також йдеться у новому рекламному відео кампанії Клінтон, яке порівнює заяви Трампа із відомими репліками негативних персонажів класики американського кінематографа.

Дивіться також: Микола Княжицький: "В умовах війни, коли Росія є країною-агресором, ми повинні обмежувати пропагандистські впливи з РФ"

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Коли я представляю себе людям, яким хочу сподобатись, кажу, що вільно сідаю на шпагат. Після цього додаю (якщо ще є кому), що я журналіст-розслідувач. Обидві тези – майже правда. У відповідь мене, буває, питають, чи я пишу про спортивну гімнастику.

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Людина з фантастичною пам’яттю щодо того, хто винен мені гроші, а також усіляких фактів, які мене цікавлять. Затятий фізкультурник, бігун, колекціонер кіно-плакатів та власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

XS
SM
MD
LG