Спеціальні потреби

Актуально

Ситуація для ЗМІ в Україні залишається тривожною. У світі відзначають День свободи преси

"У 25 річницю Дня свободи преси ми поновлюємо нашу відданість просуванню вільної преси, яка є наріжним каменем демократії", - наголосив у заяві присвяченій Дню свободи преси Держсекретар США.

"Сполучені Штати високо цінують свободу преси, як ключовий компонент демократичного управління. Просуваючи вільну пресу, ми забезпечуємо поінформованість громадян, активну участь в прийнятті політичних рішень і краще забезпечуємо підзвітність уряду.

Сьогодні ми вшановуємо багатьох журналістів та представників ЗМІ, які присвятили свої життя, часто наражаючись на великий ризик, просуванню прозорості та підзвітності по всьому світові", - йдеться в заяві.

До цієї дати, організація "Репортери без кордонів" опублікувала світовий індекс свободи преси, який дозволяє скласти уявлення про міжнародну ситуацію в цій сфері.

За цим індексом, Україна зайняла 101 позицію, дещо покращивши свій результат порівняно з 102 місцем в 2017.

"Колишні радянські країни залишаються серед найбільш репресивних у світі. З 12 країн, лише 5 мають деяку свободу преси: Грузія №61, Вірменія №81, Молдова №81, Киргизстан №98 і Україна №101 зі 180 країн. Росія – на 148 місці, а інші ще гірше. Сумно" - так прокоментував дослідник Atlantic Council Андерс Аслунд результати рейтингу.

За перший квартал 2018 року в Україні зафіксували 37 випадків фізичних нападів на журналістів, повідомив Радіо “Свобода» Інститут масової інформації.

Головними порушниками прав журналістів у 2018 році стали звичайні люди (серед яких багато учасників різноманітних акцій протесту), а також представники місцевої влади та правоохоронці, повідомила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

"Топ-5 регіонів із найбільшою кількістю порушень: Луцьк, Полтава, Одеса, Миколаїв і Київ. У мене велике питання до голів ОДА та поліції, адже нам відомо, що в Луцьку і Полтаві заяви журналістів реєструються як звернення громадян. Я вважаю, що туди варто поїхати з місією, адже ця ситуація ненормальна", – сказала Романюк.

За аналогічний період 2017 року експерти ІМІ зафіксували 17 нападів на працівників медіа, а тому, за словами Романюк, ситуація в країні "стає тривожною".

Наприкінці минулого місяця Національна спілка журналістів України повідомила, що за перші три місяці 2018 року в Україні зафіксували 21 випадок фізичної агресії до журналістів під час виконання професійних обов’язків.

Дивіться також: «Невидимий батальйон». Інтерв’ю з продюсером фільму

«Невидимий батальйон». Інтерв’ю з продюсером фільму
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG