Спеціальні потреби

Серед спостерігачів на виборах буде чимало представників української діаспори


Серед спостерігачів на виборах буде чимало представників української діаспори
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Голова місії спостерігачів Світового конгресу українців Богдан Футей

Українці діаспори складатимуть майже чверть усіх міжнародних спостерігачів.

Виборча кампанія в Україні проходить спокійно і без втручання влади. Такий висновок сьогодні (в середу) оприлюднили міжнародні спостерігачі від українських організацій Сполучених Штатів та Канади. Українська діаспора традиційно активно відгукнулася на заклик взяти участь у спостереженні за виборами президента.

Виборча кампанія в Україні до сьогодні проходить спокійно і без порушень – уряд не втручається у перебіг кампанії, кажуть спостерігачі від організацій української діаспори.

Говорить голова місії спостерігачів Світового конгресу українців Богдан Футей:

«У нас не склалося враження, що влада якимось чином використовує адміністративний ресурс або пробує підкупити виборців у ході цієї виборчої кампанії. Ми бачимо зусилля уряду, щоб якомога більша кількість громадян взяли участь в голосуванні. Для цього існують певні перешкоди, які у двох областях створюють не уряд, а сепаратисти, або як їх ще називають – терористи. Ґрунтуючись на наших спостереженнях, ми робимо висновок про відсутність дій влади, спрямованих на спотворення результату волевиявлення громадян. Можливо, ці вибори не настільки гучні, як попередні. Якщо ми отримаємо такі ж звіти від спостерігачів і в день голосування, ми зможемо назвати ці вибори прозорими і такими, що відповідають міжнародним стандартам».

Українці діаспори складатимуть майже чверть усіх міжнародних спостерігачів, які стежать за ходом виборчої кампанії та голосуванням.

Петро Штик, заступник президента СКУ, говорить:

«Світовий конгрес українців дуже гордий, що ми маємо таку велику кількість – 236 спостерігачів, яких зареєстрували на цих виборах. Ми також горді, що наші спостерігачі – це добровольці і волонтери, які самі забезпечують свій приїзд в Україну і своїми коштами покривають всі витрати, які пов’язані із нашою місією. Це унікальний показник того, що наші спостерігачі та діаспора переживають за демократичний процес в Україні».

Крім активності спостерігачі від організацій українців США і Канади ще й демонструють найкращу підготовку.

Михайло Ратушний, голова Української всесвітньої координаційної ради, каже:

«В минулому, коли було багато фактів порушень саме місія міжнародних спостерігачів від українських організацій діаспори (УККА, СКУ) була особливо велика. Вони знають українську реальність, знають українську мову, часто тут бувають і тому краще орієнтуються, ніж спостерігачі від інших авторитетних організацій, яким інколи тяжче зануритися в нашу дійсність».

Щоправда, цього разу міжнародних спостерігачів практично не буде на сході країни. Уряди США і Канади рекомендували своїм громадянам утриматися від поїздок у небезпечні регіони.

Саме цей бік справи підкреслює Богдан Футей:

«Більше половини наших спостерігачів хотіли б поїхати до Донецька і до Луганська. Бо саме там відбувається багато подій. На жаль, так склалося, що є така пересторога, і ми не хочемо на себе брати таку відповідальність, щоб пізніше ми мали проблеми із батьками і матерями цих людей, які сюди приїзжають».

Втім, якщо президента не оберуть з першої спроби, спостерігачі повернуться на другий тур голосування.
XS
SM
MD
LG