Спеціальні потреби

Актуально

З’їзд демократів емоційно відкрила Перша Леді Мішель Обама

Мішель Обама сказала, що її чоловік втілив мрію
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00
Direct link

Мішель Обама сказала, що її чоловік втілив мрію

На з’їзд приїхала рекордно висока кількість делегатів латиноамериканського походження – понад 13 відсотків від загальної кількості представників.

У Північній Кароліні триває з’їзд демократичної партії США. Організатори розпочали його, використавши чи не найпотужніший свій козир - дружину Барака Обами Мішель, популярність якої, за деякими опитуваннями, навіть більша, ніж у її чоловіка.

Дружина президента, до порад якої, за інформацією багатьох джерел, він дуже дослухається, звернулася до делегатів з палкою та емоційною промовою:

«Для Барака ці питання не є політикою, він ці проблеми сприймає особисто. Він знає, що таке американська мрія, він втілив її у своєму житті».

Вона розповіла про своє власне скромне походження та свого чоловіка, а також про особливі почуття, які вони обидва мають до свої матерів, завдяки важкій праці та відданості яких вони опинилися у Білому Домі.

«Для Барак успіх – це не кількість грошей, які ви заробляєте. Успіх – це ті зміни, які ви можете зробити у житті окремої людини», - заявила Мішель Обама.

Перша леді звернулась із проханням дати її чоловіку ще чотири роки у президентському кріслі:

«Ми повинні знову зібратися разом та відстояти людину, якій ми довіряємо, і яка здатна далі рухати цю країну вперед – підтримайте мого чоловіка, нашого президента Барака Обаму».

Президент дивився промову своєї дружини разом з доньками з Білого Дому.

Жінки-делегати кажуть, що у захваті від Першої Леді, яка для них є уособленням матері та дружини та палкою поборницею їх цінностей.
«Мішель насправді є прикладом для наслідування. Як вона говорить, вона просто відразу захоплює всю кімнату. Коли вона говорить, перед вами справжня мати. Краще уважно слухати, інакше можна потрапити у халепу», - говорить делегат Ліванна Герд.

У переший день з‘їзду на сцену вийшли інші жінки-демократи - члени Конгресу, щоб продемонструвати виборцям, які гендерні пріоритети відстоює Демократична парія.

«Коли жінки активно голосують, перемагають демократи. А це для них зараз величезний плюс, тому що Мішель Обама знає, як активізувати не тільки кістяк демократичної партії, вона має особливий шлях до жіночих сердець», - говорить політичний консультант Еріка Пайнс.

Демократи критикують політику республіканців, які виступають проти абортів, навіть якщо вагітність загрожує здоров‘ю матері.

Зі змінами у демографічній ситуації в країні, до табору підтримки демократів активно приєднується невпинно зростаюча громада іспаномовного населення. Джилберто Гінохоса – лідер демократів у Техасі.

В кінцевому результаті, якщо його (Обами) популярність триматиметься серед жінок та латиноамериканців, і вони активно прийдуть голосувати у ключових штатах, Президент Обама буде переобраний на другий строк.
лідер демократів у Техасі Джилберто Гінохоса.


Цього року кількість делегатів латиноамериканського походження на з’їзді демократів рекордна – вісімсот представників. Це набагато більше, ніж на республіканському з’їзді у Тампі. Інший історичний момент – вперше в якості почесного промовця на з’їзді виступив латиноамериканець.

37-ми річний Хуліан Кастро– син іммігрантів з Мексики - мер Сан Антоніо, штат Техас – різко критикував пропозиції республіканців:

«Коли йдеться про повернення американцям робочих місць, Ромні говорить –ні. Коли йдеться про повагу прав жінок, Ромні знову повторює – ні!»

Після палких звернень, адресованих жінкам та латиноамериканцям у перший день з’їзду, у середу перед делегатами виступить колишній президент Біл Клінтон. У штабі Обами сподіваються, що його популярність, як і у 2008, зможе генерувати велику кількість голосів та залишить суперника Обами далеко позаду.

Всі новини дня

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими посібниками” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

[У відповідь на питання про джерела інформації] “Що ж… Багато. Я читав про ситуацію у світі роками. Маркс і Ленін є одними з найкращих посібників”.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

“Мої ресурси? Ми маємо Associated Press, ми маємо…м-м... о Боже… імена... Я маю на увазі, я маю багато ресурсів. Ви зрозуміли”.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

“Привіт усім, ми хочемо попросити стати позаду трун. Труни будуть починати процесію”.

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України  

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією", - сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. 

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.

«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».

Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.

Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.


Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт  президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні». 

Більше

XS
SM
MD
LG