Спеціальні потреби

Актуально

Які ризики несе гра в американський футбол?

Наскільки небезпечний американський футбол. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Наскільки небезпечний американський футбол. Відео

Фільм «Струс» розповідає історію доктора Беннета Омалу, який виявив з’язок між смертними випадками гравців з футболу та хронічними черепно-мозковими травмами.

У фільмі, який в Україні виходить під двома назвами «Оборонець» та «Струс», актор Вілл Сміт грає судмедексперта Беннета Омалу, який виявив, що хронічне пошкодження мозку було ключовим фактором у смерті кількох гравців Національної футбольної ліги.

Доктор Омалу розповів «Голосу Америки», що виявив причину смерті ще у 2002 році, коли зробив комп’ютерну томографію колишньому гравцю команди «Стілерс» з Пітсбурга Майку Вебстеру.

"Майк Вебстер залишив професійний футбол, але його життя пішло шкереберть: важка депресія, перепади настрою, наркоманія, алкоголізм та погіршення соціально-економічного статусу", - сказав доктор Омалу.

Результати томографії вразили його.

"Я ідентифікував накопичення аномальної кількості білка у мозку. Це нагадало те, з чим стикаються боксери: слабоумство", - додав він.

Під час прем’єри фільму, Вілл Сміт сказав, що його власна точка зору щодо футболу змінилася.

"Мої діти грають у футбол – і я про це не знав. Коли ж я поговорив з професійними гравцями у футбол та людьми, які присвятили грі все своє життя, то вони зізналися, що й гадки не мали про таке", - сказав Вілл Сміт.

Спершу, НФЛ відкинула висновки Омалу.

"Було дуже гостре несприйняття. Люди називали мене чорним африканцем, аби образити", - розповів доктор.

Останнім часом, керівництво Ліги почало вносити зміни, спрямовані на запобігання травм голови.

Голова НФЛ Роджер Ґудделл говорить, вони шукають способи зробити гру більш безпечною.

Вирішити проблему можуть допомогти науковці. Наприклад, у Великобританії створено матеріал, який складається з кількох шарів. За словами розробників, унікальна форма матеріалу дозволяє краще розподілити енергію від удару, аніж нинішні полімерні піни у шоломах.

"Він являє собою серію складок на основі оріґамі. Якби ви склали вдома будинок з гральних карт, його вигляд був би подібним до нашої розробки", - розповів Пітер Теобальд з університету Кардіффу.

Незважаючи на наявність шоломів, гравці страждають на небезпечні струси мозку, які призводять до так званої «хронічної травматичної енцефалопатії».

Торік колишні чемпіони СуперБоулу Сідні Райс і Стів Везерфорд заявили, що після смерті пожертвують свій мозок на медичні дослідження.

"Я отримав задоволення від гри у футбол, але на жаль, я не був захищений так, як повинен був бути", - сказав колишній гравець команди "Сіеттл Сігокс" Сідні Райс.

"Я думаю, що коли ви подивитись на те, що зробив Роджер Ґудделл в НФЛ, щоб зробити цей вид спорту безпечним - обнадіює мене. Однак, незважаючи на те, що я люблю грати у футбол, я не дозволю своєму синові грати у контактні види спорту, допоки йому не виповниться принаймні 16 років", - додав ще один гравець в американський футбол Стів Везерфорд.

Доктор Омалу сподівається, що люди звернуть увагу на фільм, який розповідає про ризики, пов’язані з контактними видами спорту: американським футболом, хокеєм чи боксом. Його 8-річна дочка і 6-річний син не грають у ці види спорту. Доктор Омалу намагається зберегти їхні мізки у прямому сенсі цього слова.

Дивіться також: Спецефекти з фільму "Матриця" використають під час Супер Кубку. Відео

Спецефекти з фільму "Матриця" використають під час Супер Кубку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Всі новини дня

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча.  Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

Більше

Відео - найголовніше

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
XS
SM
MD
LG