Спеціальні потреби

Актуально

Спека у США призведе до стрибка цін на харчі

Ф’ючерсні контракти на зерно з травня виросли більш ніж на 30 відсотків, на сою – більш, ніж на 20.

Нестримна спека, яка панувала останніми тижнями на більшості території США, як також масові посухи, різко зменшили урожайність деяких зернових культур, які фермери планували зібрати у цьому році. Зокрема це стосується кукурудзи та сої. Експерти кажуть, що споживачі, найімовірніше, вже незабаром побачать підвищенні цін на продукти харчування у супермаркетах.

Літо 2012-го року, без сумніву, б’є усі рекорди як одне з найбільш спекотних за усю історію США. Цей рік може також видатися одним з найскладніших для американських фермерів.

Це одне з найсухіших літ, починаючи з 1988-го. Спека сильно вплинула на репродуктивний період кукурудзи, а в наступні три тижні постраждає також соя.
екперт з зернових культур Террі Роґґенсак

«Це одне з найсухіших літ, починаючи з 1988-го. Спека сильно вплинула на репродуктивний період кукурудзи, а в наступні три тижні постраждає також соя», - каже експерт з зернових культур Террі Роґґенсак.

Спекотна, суха погода завдала непоправної шкоди полям. Якщо така погода триватиме і далі, фермер Мет Хьюс може втратити третину своїх посівів.

«Неприємно усвідомлювати, що ти посеред періоду посухи, і дивитися, як початки кукурудза згортаються прямо всередині дня, повільніше ростуть бобові. Важко навіть думати, скільки зусиль і праці вкладено у те, щоб засіяти це поле, а потім розуміти, що практично все було марним», - говорить фермер Мет Мет Г’юс.

Менший врожай – вищі ціни. Ф’ючерсні контракти на зерно з травня виросли більш ніж на 30 відсотків. Соя – більш ніж на 20. Це означає, що дорожче коштуватиме хліб, молокопродукти і м’ясо. І не лише для американців, говорить економіст Шрінівас Зіруваданті.

«Якщо ви вирощуєте свиней в Китаї, який є найбільшим споживачем свинини у світі, то її ціна залежатиме від того, скільки коштувало вигодувати свиней», - зазначає він.

І це може виявитися проблемою для багатьох країн Азії та Близького Сходу, де споживання м’яса значно зросло. Навіть самодостатні країни, які споживають вирощені у себе продукти, найімовірніше зіштовхнуться з проблемами.

«Візьмемо наприклад Індію. Зазвичай вона експортує цукор, якщо рік був врожайним. Але, якщо врожай поганий, Індія змушена імпортувати цукор. Вона є одним з найбільших експортерів цукру в світі, другим за величиною. Але вона також є й одним з найбільших його споживачів. І у неврожайний рік імпорт точно буде не дешевим», - каже економіст Шрінівас Зіруваданті.

Економічна та політична нестабільність у світі лише посилить проблему. Якщо дощів так і не буде, то економісти прогнозують перебої з постачанням продуктів, нестачу харчів і, не виключено, голод у деяких країнах вже найближчим часом. У країнах, які є залежними від стабільних поставок одного з найбільших експортерів продуктів харчування у світі - Сполучених Штатів.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG