Спеціальні потреби

Актуально

США визнали удар дроном в Кабулі "трагічною помилкою"

Фото: Афганці інспектують руйнування будинку родини Ахмаді, після удару дроном в Кабулі, 29 серпня 2021 ркоу

Удар проведений США з допомогою дрона у час завершення евакуації з Кабула не вбив терористів, які намагались напасли та міжнародний аеропорт в Кабулі, а натомість вбив 10 цивільних. включаючи працівника сфери допомоги та сімох дітей, пише Джефф Сельдін в статті для "Голосу Америки".

Командувач військ США в регіоні оголосив про помилку на основі результатів військового слідства, відкритого після повідомлень ЗМІ та цивільних, що від нападу ракетою Hellfire постраждали цілі, які не становили загрозу.

"Цей удар було проведено на основі щирого переконання, що він усуне неминучу загрозу для наших сил та евакуйованих в аеропорту, - заявив генерал США Кеннет МакКензі, командувач Центрального командування журналістам через відеозв'язок. - Наше розслідування дійшло висновку, що удар був трагічною помилкою".

Міністр оборони США Ллойд Остін також вибачився за удар.

"Від імені службовців Міністерства оборони я висловлюю глибоке співчуття тим членам родини вбитих, - йдеться в заяві Остіна. - Ми вибачаємось і прагнемо винести уроки з цієї жахливої помилки".

МакКензі заявив, що США розглянуть можливість провести виплати членам родини загиблих, однак визнав, що проведення таких виплат буде складно зробити без присутності США в Афганістані.

Правозахисники вимагають від влади США подальших дій. "США мають зобов'язатись провести повне, прозоре і безстороннє розслідування інциденту", - заявив головний кризовий радник "Міжнародної амністії" Браян Кестнер.

Деякі американські законодавці також закликали вжити заходів.

"Міністерство оборони США зробило перші кроки до прозорості та підзвітності", - сказав конгресмен Адам Шифф, голова Комітету з розвідки Палати представників США.

"Ми мусимо знати, що пішло не так у години та хвилини перед ударом, щоб запобігти подібним трагедіям у майбутньому", - додав він.

"Комітет зі збройних послуг цими тижнями заслухає посадовців адміністрації стосовно хаотичного та смертоносного виходу з Афганістану", - сказав сенатор Джеймс Інгофф.

Також постає питання майбутніх контртерористичних ударів в Афганістані, які будуть проводитись "з-поза горизонту" - з американських баз на Близькому сході.

МакКінзі запевнив, що правила будуть іншими.

"Матимемо, скоріш за все, більше можливостей, ніж ті, що ми мали в надзвичайних умовах нестачі часу, вивчити ціль ... праналізувати ціль на декількох платформах ... Ми не могли це робити, через наявність нагальної і неминучої загрози для наших сил".

Дивіться також: Час-Тайм. У Конгресі США хочуть збільшити безпекову допомогу Україні

Час-Тайм. У Конгресі США хочуть збільшити безпекову допомогу Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:59 0:00


Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG