Спеціальні потреби

Актуально

Відбудова України буде швидкою і стане поштовхом до зростання регіону – представник України в ЄБРР

Штаб-квартира Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у Лондоні, 22 листопада 2016 року. REUTERS/Stefan Wermuth

Під час щорічної зустрічі та бізнес-форуму Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), що відбулися 10-12 травня в Марракеші, Марокко, ЄБРР «отримав від донорів запевнення щодо виділення коштів обсягом майже 1 мільярд євро на підтримку програм, пов'язаних з подоланням наслідків війни проти України», повідомляє організація.

Ці кошти будуть використані на підтримку інфраструктури та допомогу компаніям в Україні та інших країнах, які постраждали від російського вторгнення.

«Ми бачимо колосальні зусилля зосереджені на обороні країни, як наприклад, саміт в Рамштайні (військовій базі США в Німеччині – ГА), але абсолютно критично, щоб ми мали вже такий собі фінансовий Рамштайн, як я його називаю, щоб ми бачили світову спільноту, яка об'єднуються навколо ідей і ініціатив щодо фінансової підтримки України», - сказав в інтерв’ю «Голосу Америки» заступник директора Ради директорів ЄБРР від України Артем Шевальов.

Він пояснив, що у той час, коли важлива пряма підтримка бюджету від МВФ та країн-донорів, необхідно допомогти й приватним компаніям в Україні – роль, яку бере на себе ЄБРР.

«Ми мусимо забезпечити, щоб приватний сектор або державні компанії, які функціонують в економіці, залишалися не тільки не плаву, а лишалися активними учасниками всіх економічних процесів – наймали людей, платили їм зарплату, закуповували у своїх постачальників матеріали і врешті-решт платили податки».

Оскільки Україна перебуває у стані війни і банківські інструменти складно застосовувати, ЄБРР, пояснив він, покладається на гарантії та страхові покриття країн-ключових акціонерів банку.

Згідно із прес-релізом на сайті банку, ЄБРР Банк «має значний досвід у подоланні криз у своїх країнах і став першою міжнародною установою, яка оголосила пакет стійкості для України».

«У нас є чітка стратегія відповіді Україні, і вона вже реалізується. Я дуже вдячна за підтримку з боку наших акціонерів, а кошти донорів дозволять нам забезпечити вплив на Україну у 2022 році та далі», - зазначила президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

"Через війну нас просять надати більше підтримки в таких сферах, як оборотний капітал та надзвичайне фінансування, і ми дуже швидко адаптуємось до мінливих потреб. Що стосується майбутньої реконструкції, ЄБРР відіграватиме дуже важливу роль найбільшого інституційного інвестора в країні. Ми будемо готові до цього, коли настане час," – цитує її банк.

Банк прогнозує, що через російське вторгнення українська економіка впаде цього року на 30%, але також прогнозує відновлення української економіки на 25% у 2023.

Коли б не закінчилася війна і не почалася відбудова України, вона буде швидкою та стане поштовхом до економічного зростання всього регіону, вважає Шевальов.

«Я особисто вважаю, що відновлення в Україні буде одним з основних драйверів економічної стабілізації відновлення в дуже широкому регіоні. Ми бачимо колосальні економічні проблеми в Туреччині. Ми бачимо дуже серйозне гальмування економіки не тільки в Центральній і Східній Європі, а в принципі і в Західній Європі. Ми бачимо той тиск, який здійснюють на глобальну економіку ціни на нафту, на газ, на більшість сировини.

В такій ситуації отримати, скажімо так, можливість проектів відновлення на 500 мільярдів, 700 мільярдів, трильйон доларів - а зрозуміло, що Україна не зможе це зробити навіть своїми фізичними силами, у нас немає стільки підрядників, немає стільки обладнання, у нас немає стільки сировини, для того, щоб підтримати такі масштаби. Тому ті інвестиції дозволять не тільки Україні дуже швидко оговтатися і піднятися, а й економікам союзних країн».

Під час Пленарної сесії Ради керуючих ЄБРР, більшість делегатів залишили залу на час виступів представників Росії та Білорусі. Про це на свої сторінці у Facebook написав Шевальов.

«Це те, що наші колеги з Сімки вже робили Вашингтоні під час засідання подібної групи в МВФ. Ми обговорили це з провідними країнами-партнерами ЄБРР і, коли було оголошено про виступ представника Росії, ми залишили залу засідань. Що мене абсолютно приємно вразило - що ми обговорили це з Сімкою, декількома іншими країнами Євросоюзу, і очікували, що вийде нас 10-15 делегацій, а як ми почали підводитися, просто весь зал встав і вийшов».

ЄБРР якомога швидше припинить свою участь в російських компаніях, заявила у вівторок президент кредитора Оділь Рено-Бассо, повідомляє USA Today. ЄБРР не вкладав нові гроші для роботи в Росії ще з 2014-го року, після анексії Криму, однак володіє частками в низці російських компаній. З 1 квітня, пояснив представник України в банку, Росія та Білорусь були відключені від доступу до ресурсів, що фактично означає усунення від майже всього, крім номінального членства в якості акціонерів банку.

У статті використано інформацію USA Today.

Дивіться також: Джо Байден: російське вторгнення в Україну порушило поставки продовольства та вже призвело до підвищення цін у всьому світі. Відео

Всі новини дня

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

80 сенаторів закликали Байдена пришвидшити схвалення заявок Швеції та Фінляндії на вступ у НАТО 

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі виступає під час голосування за Закон Build Back Better на залі Палати представників у Капітолії США у Вашингтоні, округ Колумбія, 19 листопада 2021 року. Фото Джима Ватсона / AFP

Група із понад 80 сенаторів США від обох партій закликали президента Джо Байдена пришвидшити схвалення заявок Фінляндії та Швеції на членство в НАТО. Відповідного листа вони надіслали до Білого дому.

Очолили ініціативу сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін та сенатор-республіканець Том Тілліс.

“Розширення членства зміцнить військовий і дипломатичний потенціал НАТО, коли Росія загрожує глобальній безпеці своїм вторгненням в Україну”, - написала у Твітері сенаторка Шагін.

“У Сенаті є велика двопартійна підтримка заявок Швеції та Фінляндії на вступ у НАТО. Саме тому сенаторка Шагін і я очолили зусилля, щоб закликати президента Байдена прискорити подання їхніх заявок на членство в НАТО”, - зазначив на своїй Твітер-сторінці сенатор від Республіканської партії Том Тілліс.

Законодавці офіційно висловили згоду на розширення НАТО та зобов’язалися співпрацювати з Білим домом та свої колегами у Сенаті, щоб забезпечити швидкий розгляд та затвердження заявок Фінляндії та Швеції.

«Як показало неспровоковане вторгнення Росії в Україну, НАТО разом із нашими демократичними партнерами у всьому світі є як ніколи єдине у протистоянні незаконним актам війни, які проводить президент Путін. Розширення НАТО за рахунок включення Фінляндії та Швеції дасть чіткий сигнал Володимиру Путіну та будь-якому лідеру, який спробує піти його шляхом, що вільний світ готовий захищати свої цінності та суверенітет. Ми також продовжимо підтримувати політику відкритих дверей НАТО, яка підтверджує, що нові члени вітаються до Альянсу", - написали в листі законодавці США.

У листі сенатори також зазначили: “Якщо ці два союзники зіткнуться з погрозами або актами агресії через їхнє потенційне приєднання до альянсу, Сполучені Штати повинні надати їм нашу повну підтримку”.

Як повідомляв Голос Америки, Фінляндія і Швеція офіційно подали заявки на членство в НАТО в середу, 18 травня. Очікується, що процес схвалення їхніх заявок може тривати кілька тижнів. У разі згоди представників усіх 30-ти країн-членів НАТО, має відбутися підписання протоколу про вступ.

Далі країни альянсу повинні ратифікувати документи. Наразі лише Туреччина висловила застереження щодо прийому цих двох країн в НАТО.

Більше

XS
SM
MD
LG