Спеціальні потреби

ЄС дає Україні 15 мільйонів євро на гуманітарну допомогу


Європейський Союз збільшує гуманітарну допомогу людям, постраждалим від кризи в Східній Україні. Про новий пакет допомоги на суму 15 мільйонів євро повідомив у середу єврокомісар з гуманітарної допомоги і кризового управління Хрістос Стіліанідес під час своїх відвідин України.

Повідомлення про це зроблено на тлі стурбованості з приводу гуманітарної ситуації приблизно п’яти мільйонів осіб, які потребують допомоги в Україні.

«Дуже важливо, щоб гуманітарну допомогу отримали всі уражені групи населення, які постраждали внаслідок конфлікту. Гуманітарні організації повинні мати безпечний і швидкий доступ у райони конфліктів. Я дуже стурбований з приводу триваючих бойових дій на Донбасі, незважаючи на угоду про припинення вогню. Вплив насильства на цивільне населення викликає тривогу», сказав єврокомісар Хрістос Стіліанідес.

«Це додаткове фінансування дасть суттєвий поштовх нашим поточним операціям допомоги, найбільш вразливим людям шляхом надання продуктів харчування, гігієнічних наборів, ковдр, предметів охорони здоров’я, чистої води, житла та іншу рятувальне допомогу, як у районах під державним, і недержавними контролем», додав комісар Стіліанідес.

Нове фінансування збільшує загальну гуманітарну допомогу і допомогу на швидкі відновлювальні роботи Комісії для уражених людей, постраждалих від конфлікту в Україні, до понад 62 мільйонів євро в додаток до важливої двосторонньої допомоги з числа держав-членів ЄС.

Разом з фінансуванням, що його надають безпосередньо держави-члени, ЄС, як цілість, надала 223 мільйони євро для постраждалих у результаті конфлікту з початку 2014 році.

XS
SM
MD
LG