Спеціальні потреби

Конституційна асамблея Єгипту голосуватиме за проект нової конституції


Конституційна асамблея Єгипту, в якій ісламісти залишились єдиним табором після виходу з неї лібералів та християн, заявляє, що ухвалення конституції покладе край політичній кризі в країні.

Члени Асамблеї, які пишуть нову конституцію Єгипту, голосуватимуть у справі остаточного тексту її проекту. Єгипетське телебачення повідомило про трансляцію голосування в прямому ефірі.

Втім, поширюються протести з приводу боротьби між підтримуваним «Братами-мусульманами» президентом Єгипту та судами стосовно контролю над процесом політичного переходу в країні.

Прискорення цього процесу, за ознаками, має на меті упередити можливість винесення у неділю Верховним конституційним судом Єгипту рішення про розпуск Конституційної асамблеї. Суд також винесе своє рішення щодо легітимності верхньої палати парламенту, в якій також переважають ісламісти. Нижню палату, законодавчу Народу асамблею, суд розпустив у червні.

Президент Мухаммед Мурсі планує у четвер виступити зі зверненням до народу у спробі покласти край кризі, яка призвела до вуличних протестів у країні, які не вщухають. У демонстраціях, викликаних виданим президентом минулого тижня указом про заборону судам оскаржувати його рішення, загинуло двоє осіб і кількасот отримали поранення.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG