Спеціальні потреби

Майбутнє належить електричним літальним апаратам


Світ намагається позбутися нафтової залежності, і не лише на дорогах, а й у повітрі. Американські інженери працюють над створенням електролітаків. Нещодавно прототипи таких літальних апаратів були представлені на авіашоу у штаті Вісконсін. Якщо комерційне застосування електролітаків у далекому майбутньому, то спортивні моделі та маленькі електровертольоти здіймаються в небо вже сьогодні.

Джон Монет не втомлюється демонструвати можливості свого поки що експериментального літака.
На вигляд, апарат не габаритний, однак звук у нього досить потужний. Унікальність літака в тому, що працює він на електричному двигуні.

Говорить засновник компанії «Сонекс» Джон Монет:

«Ми прагнули розвивати ідею електричного літака. І це кульмінація наших зусиль… Це повністю… електричний літак, іншими словами, у нього електричний акумулятор і двигун».

Електричний літак є продуктом компанії «Сонекс» та її засновника Джона Монета, який від 2006 року працює над розвитком альтернативних джерел палива для літаків.

«Ми є свідками, на мій погляд, епохальної події», – говорить бортінженер Ґреґ Віллан.

Він пильно стежить за новинками на ринку електричних літаків:

«Яка користь від електричних технологій? На землі чи у повітрі?... Це чиста, поновлювана, ефективна альтернатива реактивному двигуну».

З ним погоджується інженер Джонатан Гартман:

«Електричний двигун має більше переваг у порівнянні з двигунами внутрішнього згорання. Електричний працює тихіше, вібрує менше, і не такий комплексний, а це знижує собівартість. Також з ним легше працювати».

Гартман, яки працює у компанії «Сікорські Ейркрафт» над розробкою гібридних батарей для вертольота з однороторним двигуном, так пояснює їх дію:

«Джерелом живлення є дві літій-іонні батареї з обох боків, аналогічні тим, які використовують у ноутбуках, з єдиною різницею, що ці зроблені спеціально на наше замовлення».

Гартман каже, що зростання цін на пальне змусили компанію шукати альтернативні джерела енергії:

«Гелікоптери відіграють критично важливу роль у військових і комерційних галузях. Їх застосування може опинитися під загрозою через нестачу палива або зростання цін на нього».

Найбільша перепона для інженерів – це великі розміри та вага батарей, а для літальних апаратів вони мають бути легкими.

Такий гелікоптер поки що знаходиться на експериментальній стадії, однак Гартман переконаний, що випробовування почнуться вже найближчим часом:

«Апарат може літати і буде літати. Ми почнемо літати як тільки закінчимо наземні випробовування ще цього року».

Компанії «Сонекс» і «Сікорські» – лише два приклади розробки літальних апаратів з електричними двигунами. Враховуючи те, як швидко розвиваються сьогодні технології, цей інноваційний підхід одного дня може буде застосований і в комерційних повітряних перевезеннях.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG