Спеціальні потреби

Актуально

Міжнародні партнери України привітали створення Етичної ради правосуддя

ЄС, США, Велика Британія, Німеччина, Канада, Програма розвитку ООН та ЄБРР виступили зі спільною заявою і привітали створення в Україні Етичної ради до Вищої ради правосуддя.

«Сьогодні ми, міжнародні партнери України, які підтримують реформування судової системи в Україні, вітаємо створення Етичної ради на законодавчому рівні», - мовиться в офіційній заяві, оприлюдненій у Facebook.

Як зазначено в спільній заяві, створення Етичної ради є важливим кроком у реформуванні судової системи. Цей орган візьме на себе перевірку на доброчесність членів Вищої ради правосуддя – вищого органу судової влади в Україні.

Як і наполягали західні партнери, Етична рада наполовину складатиметься з представників міжнародних організацій.

«Троє міжнародних експертів – високопоставлені судді у відставці зі США та Великої Британії, а також колишній генеральний прокурор Естонії – працюватимуть разом із трьома українськими суддями в Етичній раді, щоб сприяти суддівській доброчесності», - відзначається в заяві.

Як наголошують західні дипломати, «Ми з нетерпінням чекаємо на підтримку шляхетної місії Етичної ради та подальшу підтримку зусиль України щодо впровадження всебічної, цілісної судової реформи, і надаватимемо нашу повну підтримку на політичному та технічному рівні».

Про те, що в Україні сформовано перший склад Етичної ради, повідомила 9 листопада прес-служба президента. Як сказано у повідомленні, Володимир Зеленський привітав її створення.

«Я сподіваюся, що Етична рада розпочне свою роботу якнайшвидше. Попри значний спротив, нам вдалося розпочати найважливіший етап ініційованих мною змін у судовій системі», – цитує прес-служба слова глави держави.

Як зазначив президент, «Формування доброчесних Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України допоможе відновити довіру українців до судової влади й забезпечити подальше очищення системи».

Повідомляється, що членами Етичної ради стали: суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич, суддя Київського апеляційного суду Юрій Трясун, суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці Володимир Сіверін, суддя Верховного Суду штату Массачусетс у відставці Роберт Корді, суддя Апеляційного суду Англії та Уельсу у відставці сер Ентоні Хупер та колишня Генеральний прокурор Естонської Республіки Лавлі Перлінг.

Закон про реформу Вищої ради правосуддя, ухвалений Верховною Радою 14 липня, передбачає «перезавантаження» ВРП за участі міжнародних експертів, які матимуть вирішальний голос при доборі членів Ради.

До цього Україну раніше закликали міжнародні партнери та Венеційська комісія.

Перша спроба створити Етичну раду виявилась невдалою. 13 вересня Рада суддів не змогла обрати трьох членів від себе. Тоді жоден кандидат не набрав необхідної кількості голосів. Що ж до міжнародних та іноземних організацій, то вони визначилися зі своїми трьома членами Етичної ради ще 10 вересня.

Дивіться також: Барак Обама у Глазго, закликав лідерів Росії та Китаю об’єднати зусилля у боротьбі із кліматичними змінами. Відео

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG