Спеціальні потреби

Захід таки гальмує з реакцією на Путіна - європейські політики у Вашингтоні


Захід таки гальмує з реакцією на Путіна - європейські політики у Вашингтоні
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Захід таки гальмує з реакцією на Путіна - європейські політики у Вашингтоні

Латвія, яка зараз головує у Європейському Союзі, заявляє, що ЄС готується активізувати свою політику щодо східних партнерів і вважає долю України вирішальною для долі Європи. На зібранні у Вашингтоні від урядовців, парламентарів та експертів лунали твердження, що реваншистська політика Путіна та його війна в Україні повинні змусити євроатлантичну спільноту до повного перегляду методів і дій стосовно Росії.

Міністр закордонних справ Латвії Едґарс Рінкевичс заявив: «Ми не можемо допустити провалу України, бо тоді одразу ж постає запитання, хто наступний?»

Рінкевичс додав: «Я також хочу нагадати, що є засадничий принцип засновників Європейського Союзу про те, що будь-яка європейська країна, яка готова і бажає, може стати членом Європейського Союзу».

Міністр пообіцяв, що наступний саміт ЄС у Ризі буде місцем проголошення нових зобов’язань Європи щодо східних партнерів.

З тим, що Європа трохи запізнилася з відповіддю на агресію Росії в Україні, погодився і представник Польщі – голова польського сейму Радослав Сікорський. «Слабкість провокує – сила стримує», – наголосив він.

Радослав Сікорський продовжував: «Ми опинилися в ситуації, в якій стовпи європейської безпеки валяться. Угоди про звичайні озброєння у Європі більше немає. Ще перед тим був порушений Будапештський меморандум. Росія розглядає можливість припинення членства у Раді Європи. Правила ОБСЄ порушені. І ми змушені приймати правила Росії, або жити у світі без правил».

Ні перше, ні друге європейців не може влаштовувати. Що буде, якщо Путін досягне успіху тепер і потім спробує взятися за країни Балтії? – запитав колишній радник з питань національної безпеки США Стівен Гедлі:

«Тоді ми постанемо перед вибором, чи йти на ризик війни з Росією, або покажемо, що параграф 5 угоди НАТО є гарантією лише на папері. Обидва ці варіанти погані. Тому ми повинні стати набагато рішучішими, активнішими, дієвішими у відповідь на дії Росії щодо України, аби переконати президента Путіна змінити політику, щоб він був готовий до таких результатів в Україні, які не призведуть до поділу Європи. Які б дозволили українцям втілити бажання рухатися на Захід з одночасним визнанням економічних та інших зв’язків з Росією».

Стівен Гедлі говорив про потребу безпрецедентної підтримки України і зокрема допомоги зброєю.

Представники України на обговоренні в Атлантичній раді у Вашингтоні сподівалися нагоди заявити про те, що українці не хочуть, аби їхня країна була предметом торгів з Путіним.

Заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко сказав:

«Ми чули про те, що хоче Путін, щоб йому таке віддати, щоб він відчепився від України … Нас ще ніхто не запитав, чи ми хочемо щось віддавати… Ми воюємо, тому що ми не збираємось щось віддавати. Це наша земля і наш вибір».

XS
SM
MD
LG