Спеціальні потреби

ЄС готовий призупинити санкції проти Білорусі - Reuters


Олександр Лукашенко

Європейський Союз готовий призупинити на чотири місяці дію санкцій проти Білорусі та, зокрема, проти її авторитарного президента Олександра Лукашенка.

Європейський Союз готовий призупинити на чотири місяці дію санкцій проти Білорусі та, зокрема, проти її авторитарного президента Олександра Лукашенка, після президентських виборів 11 жовтня, якщо влада утримаються від репресій, повідомили Reuters джерела в дипломатичних колах.

За словами дипломатів, міністри закордонних справ ЄС ухвалять таке рішення у понеділок. Воно аргументується помилуванням Лукашенком шести політв'язнів у серпні цього року і сприянням Білорусі в лютому в ході мирних переговорів щодо кризи в Україні. Ще один аргумент – рішення Лукашенка з приводу розміщення авіабази Росії на території країни.

Якщо раніше Лукашенко вважався «останнім диктатором» Європи, то ці кроки закріпили в середовищі чиновників ЄС його сприйняття як людину, яка відкриває Білорусь для Європи

«Залежно від поведінки Лукашенка на президентських виборах, рішення про зняття санкцій на чотири місяці буде офіційно прийняте в понеділок», - повідомив високопоставлений європейський дипломат, знайомий зі ситуацією.

«Євросоюзу потрібно відповісти на звільнення політичних в’язнів», - пояснило інше дипломатичне джерело.

За словами дипломатів, йдеться про скасування візових та фінансових санкцій, прийнятих стосовно приблизно 140 осіб. З кінця жовтня до кінця лютого вони знову зможуть переміщати свої грошові кошти і здійснювати поїздки. Ембарго на постачання озброєнь збережеться.

Дія санкцій може поновитися в разі нових порушень владою Білорусі прав людини.

Дивіться також: Нуланд не змогла пояснити у Сенаті, чому з Росії можуть зняти санкції

Нуланд не змогла пояснити у Сенаті, чому з Росії можуть зняти санкції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

XS
SM
MD
LG