Спеціальні потреби

ЄС розмірковує, чи влаштувати вслід за США саміт з Путіним


Анґела Меркель, Еммануель Макрон та Володимир Путін перед спільною прес-конференцією за результатами саміту «у нормандському форматі» в Парижі 10 грудня 2019 р.

Європейські засоби масової інформації, посилаючись на джерела в урядових колах, повідомляють, що на нараді керівників Європейського Союзу 24-25 червня Німеччина і Франція пропонуватиме можливий саміт ЄС з президентом Росії Володимиром Путіним.

Євросоюз зберігає чинні санкції проти Росії і каже, що готовий до нових, але деякі лідери зокрема президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Анґела Меркель неодноразово виступали за те, щоб поєднувати сувору відповідь на зловмисні дії Москви зі збереженням каналів для діалогу з російським керівництвом.

Поштовхом для цієї ідеї можливого європейського саміту з Росією також називають нещодавню зустріч президента США Джо Байдена з Путіним, що відбулася 16 червня у Женеві.

Нам треба мотивувати Москву, щоб вона припинила агресивні дії.
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України

ЄС не проводив саміти з Росією від 2014 року, коли Москва захопила і проголосила своїм український Крим.

Пропозиції про відновлення зустрічей ЄС і Росії на найвищому рівні вже викликали запальні суперечки і застереження.

«Багато дипломатів ЄС висловили обурення (франко-німецькою) пропозицією, а найбільш розлюченими були представники трьох країн Балтії і Польща. Ті країна віддавна виступають за сувору відповідь на російську військову агресію в Україні, на зловмисні дії російських агентів у Європі, включно з убивствами і на отруєння й ув’язнення російського опозиційного діяча Олексія навального», - пише видання Politico.eu.

Не називаючи імен тих представників Politico.eu пише, що «ідея можливого саміту Путіна з керівниками ЄС вразила багатьох дипломатів і посадовців як непродумана і невчасна, а тому вона стала б винагородою для російського керівника навіть без очікувань на те, чи пішов би він на якісь позитивні дії у відповідь на кроки Байдена».

Видання також цитує неназваного радника президента Еммануеля Макрона про те, що той погоджується з думкою канцлерки Німеччини Анґели Меркель, і що французький керівник вже «започаткував вимогливий діалог з Росією, водночас координуючи це з європейцями».

Україна

До нарад у Брюсселі 24 червня долучається також український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба разом з представниками Молдови та Грузії. Ці три країни підписали угоди про асоціацію з ЄС.

Перед від'їздом Дмитро Кулеба сказав агентству Reuters, що Росія для усієї Європи є «реальністю, якої неможливо уникнути».

«Нам треба мотивувати Москву, щоб вона припинила агресивні дії», - сказав український міністр.

Напередодні нарад ЄС у Брюсселі Росія привернула міжнародну увагу до своїх дій у Чорному морі, заявивши, що російські судна і літаки відкривали попереджувальний вогонь проти британського корабля, який плив з Одеси до Грузії.

Британський уряд заявив, що не визнає російських звинувачень про порушення британським кораблем морських меж Росії, стверджуючи, що, пройшовши у водах поблизу Криму, есмінець Defender перетнув українські води біля півострова, який є українською територією.

Український посол у Лондоні Вадим Пристайко підкреслив в інтерв’ю британському радіо, що британський есмінець був запрошеним і бажаним гостем в українських водах.

Дивіться також: Інцидент з британським есмінцем: що сталося, і що це може означати? Відео

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG