Спеціальні потреби

Македонія заявила, що вона «платить за помилки» Європейського Союзу


Діти в таборі мігрантів Ідомені на грецько-македонському кордоні

Президент Македонії Георге Іванов заявив, що його країна була змушена заплатити за дії Європейського Союзу під час нинішньої кризи з мігрантами, кажучи, що наплив мігрантів коштував Македонію вже 28 мільйонів доларів.

В інтерв’ю, яке в п’ятницю з’явилося в німецькій газеті Bild, президент Іванов сказав, що Македонії вже надоїла ця ситуація після проголошення стану національної кризи. Він висловив незадоволення, що Європейський Союз не доклав навіть «цента» до витрат Македонії і сказав, що ЄС «повністю втратив далекоглядність» щодо проблем безпеки, намагаючись прийняти мільйони сирійців, афганців та іракців, які втікають від насильства і злиднів у своїх країнах.

Президент Іванов заявив, що його країна конфіскувала у мігрантів приблизно дев’ять тисяч підроблених або вкрадених паспортів і висловив незадоволення, що Німеччина відмовилася надати інформацію про біометричну технологію та ісламських екстремістів.

Щодо гуманітарних питань, сказав він, Німеччина добре виконала завдання, але в галузі безпеки «повністю провалилася».

У четвер Австрія підтримала рішення Македонії і трьох інших балканських держав закрити цього тижня свої кордони для майже всіх мігрантів. Австрія також закликала до закриття «балканського шляху» для мігрантів на невизначений час.

Дивіться також: До резиденції посла РФ у Вашингтоні прийшли українці, вимагали звільнити Савченко

XS
SM
MD
LG