Спеціальні потреби

Україна і Євросоюз відстрочили введення Зони вільної торгівлі


Президент Петро Порошенко і голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу

Україна, Росія і Європейський Союз погодилися відтермінувати тимчасове застосування Зони вільної торгівлі Україна-Євросоюз до 31 грудня 2015 року. Як повідомляє Українське національне інформаційне агентство (Укрінформ), про це 12 вересня на брифінгу в Брюсселі заявив європейський комісар з питань торгівлі Карел де Гюхт.

«Введення в дію Угоди про зону вільної торгівлі відкладено до 31 грудня 2015 року», – заявив єврокомісар Карел де Гюхт.

Результат тристоронньої зустрічі в Брюсселі щодо імплементації Угоди про асоціацію з Євросоюзом міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав «складним балансом», який дозволить функціонуванню ЗВТ з Євросоюзом і з СНД.

«Я впевнений, що ми знайшли складний баланс, який дозволить ефективне функціонування лібералізації торгівлі з Європейським Союзом. Євросоюз висловив готовність і зараз працює над важливим рішенням щодо продовження автономних преференцій таким чином, щоб доступ до європейського ринку для України залишався відкритим на найближчу перспективу, і щоб після цього ми знайшли рішення, яким чином будемо далі працювати в рамках також Зони вільної торгівлі з СНД, і яким чином поєднати ці дві позиції», – заявив міністр закордонних справ України, якого цитує Укрінформ.

Павло Клімкін висловив подяку Євросоюзу за «унікальну пропозицію щодо одностороннього доступу до ринку ЄС», що дозволить українським товаровиробникам ефективно підготуватися до подальшої торговельної лібералізації і максимально ефективної реалізації положень Угоди про зону вільної торгівлі.

В той же час президент України Петро Порошенко під час зустрічі в Києві з президентом Європейської комісії Жозе Баррозу зазначив, що «ніяких змін у текст Угоди про асоціацію України з Євросоюзом і всеосяжної Зони вільної торгівлі вноситися не буде».

«Угода буде ратифікована в такому вигляді, в якому вона була підписана», – заявив Петро Порошенко, зазначивши, що має намір направити документ до Верховної ради для ратифікації в понеділок 15 вересня.

Прес-служба президента повідомила, що, за словами Петра Порошенка, темою обговорення можуть бути лише питання введення тих чи інших норм, ставок, реалізації заходів щодо захисту внутрішнього ринку України. Глава держави відзначив, що звернувся до Жозе Мануеля Баррозу з пропозицією відстрочити введення нових ставок мита при доступі європейських товарів на український ринок.

«Це відбувається в повній відповідності з Угодою про асоціацію та всеосяжної Зони вільної торгівлі, – сказав він. – Подальші інструменти підтримки української економіки – це питання нашого діалогу, і ми абсолютно не маємо жодного сумніву в підтримці з боку Європейського Союзу зусиль з подолання кризи в економіці».

Президент висловив сподівання, що 16 вересня у Верховній раді угода буде ратифікована значною кількістю голосів народних депутатів. «Після синхронної ратифікації у нас і в Страсбурзі, 1 листопада вона вступить в силу», – сказав Петро Порошенко.

В теж час, як повідомляє 12 вересня РІА «Новости», Росія може ввести відповідні заходи у відношенні України з 1 листопада.

«Якщо 17-18 вересня відбудеться ратифікація угоди з усіма позиціями, які у нас викликають занепокоєння, і з 1 листопада цього року вона набере чинності, то з цієї ж дати ми вводимо захисні заходи», – заявив глава Мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв, якого цитує РІА «Новости».

Цю заяву російського чиновника, за даними інформаційного агентства, було зроблено 12 грудня «в Брюсселі перед другими тристоронніми міністерськими переговорами Росії, Євросоюзу і України про асоціацію України з Євросоюзом».

Показати коментарі (8)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG