Спеціальні потреби

Актуально

“Наше партнерство не буде таким, як досі”, - шкодує Урсула фон дер Ляєн про Брекзит

Президент Європейської комісії, виконавчого органу Європейського Союзу, Урсула фон дер Ляєн висловила у Лондоні сподівання, що після припинення британського членства в організації цього місяця, ЄС та Велика Британія залишаться дуже близькими.

“Трохи більше ніж через три тижні, 31 січня, Сполучене Королівство проведе останній день у якості країни - члена. Це буде важкий та емоційний день. Але, коли сонце знову встане 1 лютого, ЄС та Сполучене Королівство будуть найкращими друзями і партнерами”, - сказала Урсула фон дер Ляєн 8 січня на лекції у Лондонській школі економіки.

Без рівних умов... ви не можете мати найвільніший доступ до найбільшого у світі ринку
Урсула фон дер Ляєн

Вона заявила, що зв’язки Британії з Європою “далі будуть нерозривними”, але водночас застерегла, що Брекзит змінить характер цих відносин.

Урсула фон дер Ляєн оголосила, що Євросоюз прагне якнайшвидше почати працювати з британським урядом над новим партнерством, щоб вирішувати спільні завдання і проблеми, зокрема в галузі клімату і безпеки, які за її словами залишаться важливими і не можуть бути вирішені країнами окремо.

В ідеалі, сказала вона, Брюссель хотів би укласти з Лондоном угоду про торгівлю, яка б означала “нульові тарифи, нульові квоти і нульовий демпінг”.

"Але правда в тому, що наше партнерство не буде і не може бути таким як досі, бо кожен вибір має наслідки. З кожним рішенням приходять компроміси. Без вільного пересування людей неможливе вільне пересування капіталу, товарів і послуг. Без рівних умов стосовно довкілля, робочої сили, податків, державних субсидій ви не можете мати найвільніший доступ до найбільшого у світі ринку. Що більшими будуть відмінності, то більш віддаленим буде партнерство”, - підкреслила представниця ЄС.

За її словами, впродовж найближчого року на Лондон і Брюссель очікують непрості переговори для владнання потенційних розбіжностей, тому “без продовження перехідного періоду за межі 2020 року неможливо сподіватися на узгодження усіх аспектів нашого нового партнерства”.

Європейський Союз, сказала Урсула фон дер Ляєн, буде визначатися з новими системами участі третіх країн у програмах ЄС.

Урсула фон дер Ляєн - перша жінка на посаді президента Європейської комісії

60-річна Урсула фон дер Ляєн народилася і перші 13 років жила в Брюсселі, де її батько працював у структурах ЄС. Родина Урсули фон дер Ляєн походить з Німеччини.

Вона вивчала економіку в Лондоні, а згодом медицину в Ганновері, проте майже одразу пішла в політику, долучившись до правоцентристської партії Християнсько-демократичний союз, очолюваної Анґелою Меркель.

З 2013 року до 15 липня 2019 року вона була міністром оборони Німеччини, а перед тим очолювала Міністерство у справах сім’ї та Міністерство охорони здоров’я.

Мати сімох дітей, Урсула фон дер Ляєн, на додаток до рідної німецької вільно володіє французькою та англійською мовами, що фактично є обов’язковою умовою для чільних посадовців ЄС.

Дивіться також: Як українці в Аризоні та Каліфорнії святкують Різдво

Як українці в Аризоні та Каліфорнії святкують Різдво. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG