Спеціальні потреби

Актуально

Економічна криза 2010-го року змушує Європу до більшого об'єднання

2010-ий рік довів, що односторонні дії окремих урядів на захист своїх власних економік, не завжди приносять бажані результати. Особливо це було помітно на прикладі Європи. Країни Європейського Союзу, об'єднані єдиною валютою, змушені були врешті узгодити між собою антикризові кроки, інакше крах економік одних країн загрожував дастабілізувати ситуацію в інших. Деякі експерти кажуть, що економічна криза штовхнула Європу до більшого об'єднання, інші вважають що навпаки – довела, що Європа ніколи не буде діяти як єдиний союз.

Протести в Ірландії були типовими для Європи 2010-го року. Економічна криза змусила уряди багатьох країн ЄС скорочувати бюджетні витрати, обрізати соціальні пільги та йти на інші непопулярні заходи. Першою жертвою економічного спаду стала Греція, яка залізла в борги, що поставили країну на межу дефолту. Лідери Євросоюзу відповіли вливанням ста мільярдів доларів у грецьку економіку та створили фонд, аби запобігти подібним проблемам у майбутньому. Тож, коли через півроку у подібному стані опинилась Ірландія, європейці вже мали відпрацьовану систему порятунку. Іан Беґ – професор Лондонської школи економіки зазначає:

«Це характерно для Європи. Вона чекає аж поки станеться щось погане, і потім, у процесі пошуку вирішення проблеми, члени ЄС інтегруються між собою ще більше. Однак, при цьому дотримують права кожної окремої держави».

Навіть країни із сильною економікою, такі як Франція, опинилися у боргах, які призвели до скорочення соціальних програм, що у свою чергу викликало страйки та масові протести. Експерти кажуть, що лідери країн-членів ЄС, хоча і співпрацюють, вирішуючи спільні проблеми, насамперед переймаються інтересами власних громадян. Прикладом цього є Німеччина. Будучи двигуном економіки Євросоюзу, німецьке керівництво не поспішало вирішувати проблеми Греції за рахунок своїх платників податків. Окремі національні інтереси залишаються пріоритетними у Європі, особливо у складні часи, – каже головний економіст Центру за європейські реформи Саймон Тилфорд:

«На жаль, рух до солідарності був підірваний економічною кризою. Виборці країн, яких просять фінансово допомогти державам, що опинились у боргах, виступають проти такої допомоги. Вони запитують, чому ми повинні це робити? Адже, таким чином ми винагороджуємо боржників за їх марнотратство. У таких умовах урядам надзвичайно важко пояснити, що допомогти країнам у небезпеці необхідно, щоб поставити економіку усіх інших членів ЄС на міцні ноги».

Проблема, може бути актуальною і наступного року. Португалії, Італії та Іспанії можливо теж буде потрібна фінансова допомога. Економіст Ванеса Россі думає, що у 2011-му країнам-членам ЄС доведеться вирішувати яким шляхом рухатися – вирішувати проблеми спільно, чи кожній окремо:

«Члени ЄС повинні обирати, чи вони хочуть систему, за якою гарантуватимуть допомогу один одному, скільки б це не коштувало і якою б не була ситуація. Чи вони запровадять систему, за якою змиряться з тим, що у деяких членів союзу будуть виникати проблеми, і інвесторам у цих державах доведеться нести основний тягар фінансового падіння».

У разі ж якщо боржникам дозволять оголошувати дефолт, каже Ванесса Росі, Євросоюз почне розсипатися, а з ним і мрія, яку виношували і втілювали у життя протягом кількох десятиріч.


Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG