Спеціальні потреби

Спека у Європі б’є рекорди і надає ваги питанням клімату


У Лондоні 24 липня демонстранти загородили дорогу кортежу нового прем’єр-міністра Бориса Джонсона, намагаючись привернути увагу до проблем клімату

Європейцям радять звикати до екстремальних температур, пояснюючи, що дні надзвичайної спеки влітку траплялися і раніше, але тепер кліматичні зміни збільшують їх частоту і потужність.

Вдруге упродовж цього липня до Європи дійшли маси гарячого повітря з африканської пустелі Сахари, і система високого тиску триматиме їх над континентом до п’ятниці.

В результаті спеки 2003 року у Європі померли близько 35 000 людей, тому це серйозна справа.

Інститут кліматології у Потсдамі в Німеччині, посилаючись на статистичні дані з 1500 року, вказує, що 5 років з найвищою літньою температурою зосереджені саме у наш час - у двадцять першому сторіччі.

Оцінюючи проблему, учасники політичних дискусій нерідко зауважують, що президент Дональд Трамп вивів США з міжнародної Паризької кліматичної угоди, що мала на меті зменшити промислові викиди, які, за твердженням науковців, посилюють глобальне потепління.

Заяви президента Трампа співзвучні з позицією тих, хто стверджує, що глобальне підвищення температур може бути природнім явищем, і що спалювання вугілля, нафти й газу не підштовхує зміни клімату на планеті.

Але більшість наукових досліджень вказують, що погодні явища останніх десятиліть особливі.

"Головний висновок полягає у тому, що варіативність сучасного клімату дуже відрізняється від того, що було упродовж останніх 2000 років", - сказав американський кліматолог Натан Стейджер - один з авторів нового дослідження, опублікованого в журналі Nature.

Велика Британія 25 липня очікувала рекордну за історію ведення записів літню температуру - понад +38,5C (101.3F), що раніше була зареєстрована у серпні 2003 року.

На півдні Англії у четвер залізничні компанії на третину скоротили кількість рейсів, остерігаючись аварій через розширення і вигинання колій.

Напередодні рекордно високі температури у середу зафіксували в Бельгії, Німеччині та в Нідерландах.

Бельгійське місто Клейне Броґель зазнало +39,9C (102F), побивши рекорд 1833 року.

Голландський Ейндговен побив рекорд 75-річної давнини з температурою +39,3C.

Новий рекорд Німеччини +40,5C, і навіть він, як очікують, збільшиться вже у наступні літні дні.

У Парижі також очікують перевищення +40,4C, зафіксованих 1947 року.

Іспанія та Португалія потерпають від потужних лісових пожеж.

У багатьох країнах Європи уряди оприлюднили застереження для людей, особливо тих, хто вже потерпає від хронічних хвороб, а також осіб похилого віку.

“В результаті спеки 2003 року у Європі померли близько 35 000 людей, тому це серйозна справа”, - цитує агентство Reuters британського кліматолога Пітера Іннеса з Університету в Редінгу.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Перше публічне свідчення Мюллера про втручання Росії

Студія Вашингтон. Перше публічне свідчення Мюллера про втручання РФ
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG