Спеціальні потреби

Актуально

У ВООЗ назвали Європу епіцентром пандемії COVID-19

На фото: Ганс Клюге, регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я в Європі на віртуальному брифінгу новин у Копенгагені, 4 листопада 2021 р.

Регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я в Європі заявив у четвер, що континент є епіцентром пандемії COVID-19, на нього припадає 59 відсотків усіх випадків у світі.

Під час віртуального брифінгу у Копенгагені Ганс Клюге сказав, що нинішній темп передачі в 53 країнах регіону викликає серйозне занепокоєння. Він сказав, що нові випадки наближаються до рекордного рівня, при цьому сплеск спричиняє "Дельта" варіант коронавірусу.

Клюге сказав, що останні дані його агентства показують, що кількість госпіталізацій у регіоні за тиждень зросла більш ніж вдвічі.

Він зазначив, що чиновники бачать тенденцію до зростання в усіх вікових групах, але найбільше занепокоєння викликає швидке зростання захворюваності серед літнього населення. Він сказав, що це призводить до того, що все більше людей мають важкі випадки хвороби і вмирають, причому 75 відсотків смертей припадають на осіб у віці 65 і старше.

Клюге сказав, що один достовірний прогноз вказує що за нинішніх темпів Європа може побачити ще півмільйона смертей від COVID-19 до першого лютого.

Він також назвав причиною сплеску нерівномірність рівня вакцинації і послаблення заходів громадського здоров’я та соціальних заходів в усьому регіоні.

Хоча загалом було розповсюджено мільярд доз вакцини, в Європі лише 47 відсотків населення повністю вакциновані. За його словами, у восьми країнах щонайменше 70% людей були повністю щеплені. Клюге зазначає, що цей показник залишається нижчим за 10 відсотків у двох інших країнах.

Клюге закликав країни з низьким рівнем вакцинації збільшити охоплення, особливо серед пріоритетних груп, таких як люди похилого віку. Він закликав країни з високим рівнем вакцинації та достатнім запасом вакцин поділитися ними з країнами, яким поталанило менше.

Він також сказав, що вакцини найефективніші, якщо використовуються разом з іншими профілактичними заходами, такими як соціальне дистанціювання та носіння маски. Клюге сказав, якби в регіоні досягли універсального використання масок, відтепер до лютого можна було б врятувати 188 000 життів.

Голова ВООЗ у регіоні сказав: «Ми повинні змінити нашу тактику, від реагування на сплески» COVID-19 до «запобігання їх виникненню в першу чергу».

Дивіться також: Республіканці здобули принаймні одну важливу перемогу на місцевих виборах, які пройшли напередодні у США

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG