Спеціальні потреби

Актуально

Мецола: Європейський парламент збільшить підтримку України

Роберта Мецола: «Наша підтримка України посилюється». Архівне фото. Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола є під час пленарного засідання в Європейському парламенті в Брюсселі 9 листопада 2022 року.

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявила, що незважаючи на російську агресію Україна проводить важливі реформи, які приведуть її до членства у Європейському Союзі. Вона запевнили, що європейський парламент допомагатиме Україні на цьому шляху.

«Наша підтримка України посилюється», – заявила президентка Європейського парламенту Роберта Мецола у твітері.

Вона подякувала президенту України Володимиру Зеленському, уряду та парламенту України, які працюють «у найважчих умовах, щоб привести українські закони у відповідність до норм Європейського Союзу», і додала, що реформи, які впроваджує Україна зараз, одного дня «стануть моделями для інших країн, які бажають приєднатися до нашого союзу».

Цього тижня Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі вирішив продовжити призупинення імпортних мит ЄС на український експорт ще на рік для підтримки української економіки.

Призупинення тарифів стосується фруктів і овочів, на які поширюється система вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції та продуктів переробки, на які діють тарифні квоти.

Тим часом розгортається суперечка між Україною і її сусідами через експорт зерна. Міністерство закордонних справ у суботу, 29 квітня, засудило обмеження на імпорт української аграрної продукції, запроваджені кількома країнами Європейського союзу. За словами речника МЗС Олега Ніколенка, дії сусідніх країн не мають правових підстав.

«Існують всі правові підстави для негайного відновлення експорту українських аграрних товарів до Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини та Болгарії, а також продовження безперешкодного експорту до інших держав-членів ЄС та загалом безперешкодного транзиту усієї української продукції в інші країни як у межах, так і поза межами ЄС», – стверджує Ніколенко.

Речник МЗС заявив, що міністерство передало ноти щодо «категоричної неприйнятності ситуації стосовно торговельних обмежень» до посольства Польщі та представника ЄС в Україні.

На початку квітня Болгарія, Польща, Угорщина і Словаччина заборонили імпорт українського зерна через падіння цін на зерно на внутрішніх ринках та зростання політичного тиску з вимогою захистити місцевих фермерів.

Європейська комісія згодом повідомила, що досягла угоди з країнами-сусідками України щодо ввезення української аграрної продукції.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG