Спеціальні потреби

Американські родини намагаються заощаджувати більше


У гаманці пересічного американця сьогодні менше кредитних карток. Нині, замість того, щоб купляти в кредит, американці відкладають гроші. Родини, на зразок Хусейнів з передмістя Вашингтона, намагаються навести порядок у сімейному бюджеті, змінивши свої повсякденні звички.

«Раніше у нас був БМВ, сьогодні ми їздимо на Тойоті Камрі. Так що тепер ми можемо вчасно виплачувати борг по наших кредитних картках», – каже мати родини Джоана Хусейн.

Середній американець сьогодні має чотири тисячі сімсот доларів боргу на кредитних картках. Це на п’ять відсотків менше, ніж минулого року, і на шістнадцять відсотків менше у порівнянні с піком кредитної заборгованості фізичних осіб. Нині більшість американців виплачують борги вчасно, кількість випадків невиплати кредиту найнижча за сімнадцять років.

«Більшість людей просто не мають збережень, щоб навіть взяти кредит, більш того – вони просто налякані», – говорить публіцист Лорен Вебер.

Замість того, американці економлять – на харчах, купують дешевші товари, відмовляються від подорожей, кабельного чи супутникового телебачення.

«Раніше ми постійно влаштовували помпезні вечірки. Тепер, після того, як я втратила роботу, друзі просто приходять у гості повечеряти з нами», – розповідає Джоана Хусейн.

Останнє дослідження агентства Пью показало, що американці докорінно змінили своє відношення до фінансів. 62 відсотки респондентів говорять, що продовжуватимуть зменшувати витрати, 48 відсотків кажуть, що планують відкладати більше.

Втім таке обережне ставлення американців до власних банківських рахунків шкодить економіці країни, яка як ніколи раніше потребує споживчої активності.

«Родини повинні навести порядок у своїх фінансах, а оживляти економіку країни – це справа уряду», – вважає професор економіки Корнельського Університету Роберт Френк.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG