Спеціальні потреби

ФБР закликає університети США "спостерігати" за деякими китайськими студентами і вченими


Американський прапор на Площі Тяньаньмень у Пекіні під час візиту до Китаю президента США

Американські розвідувальні служби рекомендують університетам США спостерігати (monitor) за студентами та науковцями, які приїжджають із Китаю, повідомляє NPR.

Американським установам радять спостерігати за студентами та академіками, які пов'язані з китайськими дослідницькими організаціями з переліку

Як відзначає видання, з минулого року представники ФБР навідалися до 10 дослідницьких університетів США і представили їм перелік китайських дослідницьких інститутів та компаній. Американським установам радять спостерігати за студентами та дослідниками, які пов'язані з китайськими організаціями з переліку.

Відзначається, що представники ФБР закликали американські установи здійснити перегляд поточних досліджень, які можуть мати застосування у військовій галузі - в яких беруть участь особи з Китаю.

"Нас запитують, які процеси існують, щоб знати, у яких лабораторіях вони працюють, яка інформація їм доступна. Йдеться не про те, щоб видивлятись підозрілу поведінку. Йдеться про увагу до конкретних країн, і людей із цих країн», - розповів Фред Кейт, віце-президент із досліджень Університету штату Індіана.

Відповідаючи на запит NPR, ФБР заявило, що вони зустрічалося з лідерами академічної спільноти у рамках своєї рутинної співпраці з питань національної безпеки. Їхні рекомендації націлені на відвідувачів із Китаю, які працюють у галузях наук, технологій, інженерії та математики, зазначає NPR.

Дивіться також: Багато американців обурені умовами, в яких прикордонні служби утримують мігрантів-нелегалів

XS
SM
MD
LG