Спеціальні потреби

Актуально

Роковини збиття MH-17: у Вашингтоні обговорили попередні висновки слідчих, експертів та журналістів

Річниця збиття MH-17: Bellingcat представили у Вашингтоні бачення видання щодо людей, причетних до катастрофи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Роковини збиття MH-17: Bellingcat розповів у Вашингтоні про можливих причетних до катастрофи. Відео

Напередодні п'ятої річниці збиття літака рейсу МН17, у Вашингтоні відбулася панельна дискусія. Представники українського посольства, Державного департаменту США, журналісти-розслідувачі та громадські діячі зібралися, аби згадати події 2014-го року та підсумувати попередні висновки слідчих та експертів.

У коментарі "Голосу Америки" заступник помічника Держсекретаря США Джордж Кент сказав: "Ми підтримуємо цілі команди розслідувачів. Ми поділилися тією інформацією, яку мали. І як я сказав у своєму виступі, Держсекретар Помпео висловився на підтримку притягнення до відповідальності тих, хто стоїть за цим жахливим актом".

Розуміння того, що саме сталося – це не обов’язково юридичний процес.
Джордж Кент, заступник помічника Державного секретаря США

Сполучені Штати хоч і не беруть участь у офіційному розслідуванні, Вашингтон підтримує чесне і прозоре слідство, говорить представник Держдепу. "Ми довіряємо судовій системі Нідерландів, як я вже казав. Розуміння того, що саме сталося – це не обов’язково юридичний процес. Думаю, Ерік Толер із Bellingcat пояснив, що інформація, у тому числі отримана із соціальних медіа, була дуже вагомою", – додав Кент.

Під час дискусії представники Bellingcat, групи, що спеціалізується на розслідуваннях, знову представили доповідь щодо катастрофи рейсу MH17. Саме розслідувачі Bellingcat пролили світло на те, що сталося 17 липня 2014-го, описавши для громадськості деталі подій, які розгорталися на непідконтрольних Україні територіях. Відкритим залишається питання, хто натиснув на кнопку ракетної системи БУК.

Під час заходу журналіст Bellingcat Ерік Толер представив результати дослідження стосовно осіб, підозрбваних у причетності до катастрофи. Розслідувач розділив відповідальність на три рівні: найнижчий (ГРУ так званої "ДНР"), середній (ГРУ Росії) та найвищий (Адміністрація президента Росії).

Збиття літака MH17 є яскравим прикладом того, як Росія спонсує тероризм в Україні.
Валерій Чалий, посол України у США

Посол України в США під час обговорення зазначив, що збиття літака MH17 "є яскравим прикладом того, як Росія спонсує тероризм в Україні". Валерій Чалий закликав США та інших партнерів посилювати тиск на Росію.

Дивіться також: США поклали вину на Росію за збиття літака рейсу МН-17. Відео

США поклали вину на Росію за збиття літака рейсу МН-17. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Всі новини дня

Британія, Італія і Японія погодилися розробляти новітній бойовий літак

Розробка британського літака винищувача Tempest («Буря»), що буде використана у британсько-італійсько-японському проекті. На світлині - модель показана на авіаційній виставці Фарнборо 16 липня 2018 р.У Лондоні повідомили, що Велика Британія об’єднає зусилля з Італією і Японією для спільної розробки нового бойового літака винищувача.

Проект називають одним з найбільших західних військових розробок, що відбуватимуться без участі Сполучених Штатів на додаток до подібної спільної програми, яку окремо раніше оголосили Німеччина, Франція та Іспанія.

Нове покоління бойових літаків, яке ми розробляємо, захищатиме нас і наших союзників.
Ріші Сунак

Створення, виробництво й обслуговування бойових літаків вимагає великих коштів і, наприклад, розробка найновішого американського винищувача F35 стала одним з найдорожчих проектів міністерства оборони США.

Британський уряд наголошує, що новий британсько-італійсько-японський літак має бути «сумісний з винищувачами інших партнерів по НАТО».

Західні країни зараз заявляють про більшу готовність докладати зусиль і виділяти коштів на військові цілі на тлі війни Росії проти України, а також з огляду на нарощування військової сили Китаєм і загрози застосування сили щодо Тайваню.

Долучення Японії до британсько-італійських намірів у Лондоні називають важливим досягненням.

У заяві британського уряду процитовано слова прем’єр-міністра Ріші Сунака про те, що «безпека Євроатлантичного і Тихоокеанського регіонів неподільна».

«Нове покоління бойових літаків, яке ми розробляємо, захищатиме нас і наших союзників по всьому світу», - заявив Ріші Сунак.

Урядовці кажуть, що новий проект, окрім військового значення, означатиме також великі економічні стимули, потенційно створивши тисячі робочих місць та нові експортні можливості.

Британсько-італійсько-японський винищувач може бути в небі 2035 року.

Згідно з агентством Reuters основою стане розроблений британцями проект літака Tempest із залученням японської програми F-X та італійської компанії Leonardo.

Британські ЗМІ пишуть, що той літак імовірно використовуватиме багато новітніх технологій включно зі штучним інтелектом, для допомоги пілоту у складних ситуаціях.

Дивіться також:

Антикорупційні зусилля під час повномасштабної війни: інтерв’ю з очільником «Прозорро. Продажі» Олексієм Соболєвим. Відео

Про антикорупційні зусилля в Україні протягом повномасштабної війни розповів Олексій Соболєв, очільник «Прозорро. Продажі». Наразі він прибув до США на міжнародну антикорупційну конференцію.

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:38 0:00

350 тонн медичної допомоги за останні півроку відправила в Україну громадська організація з Чикаго UMANA – Українське лікарське товариство Північної Америки. Дефібрилятори, антибіотики, ліжка, машини швидкої допомоги – все це у контейнерах щотижнево відправляють в Україну. 

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Більше

XS
SM
MD
LG