Спеціальні потреби

Чого очікують від новообраного президента Франції у часи економічної кризи?


Перехід влади у Франції відбувається швидко і без ексцесів. Вже наступного тижня соціаліст Франсуа Олланд складе присягу президента. Французи та мешканці інших країн Європи з нетерпінням чекають якими будуть перші ініціативи Олланда в економічній сфері. Від цього може залежати доля не лише французької, але й світової економіки.

Прихильники Олланда не приховують радість від перемоги. Але що чекає на Францію далі? 57-ми річний прихильник соціалістичних ідей Франсуа Олланд обіцяє повернути економічне зростання і припинити режим жорсткої економії. Він пропонує підняти податки для багатіїв і інвестувати в освіту.

Олланд не новачок в політиці. Втім він ніколи не був на керівних ролях у час економічної скрути. Сьогодні Французька економіка росте мізерними темпами, а безробіття перевищило 10-тивідсотковий бар’єр. Політичний аналітик Бруно Котрес каже, що Олланд зумів знайти шлях до сердець французів, позиціонуючи себе на виборах як звичайного чоловіка:

«Він виглядав тим, хто розуміє біль французів через економічну скруту у цьому світі, що швидко змінюється».

24-ри річна студентка Луіза Таяті – віддана прихильниця Олланда:

«Я дуже щаслива, що Олланд переміг. Ми чекали з 80-их років, коли до влади прийде соціаліст. Через Ніколя Саркозі багато людей постраждали економічно. Я знаю багато людей, які ледь зводять кінці з кінцями».

Приватний підприємець Хуан Пабло Варґас занепокоєний, що економічна політика Олланда ізолює Францію від Європи:

«Я переживаю за Францію та Європу. Особливо тому, що невідомо, чи Німеччина захоче далі фінансувати все це, якщо Олланд змінить фінансову систему у Франції».

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та колишній президент Ніколя Саркозі вважали, що режим жорсткої економії виведе Європу з кризи. Але Олланд хоче змінити правила фінансової дисципліни в Євросоюзі, щоб дати можливість країнам вільніше інвестувати у розвиток.

Економіст Томаш Мікальські вважає, що у Олланда насправді дуже обмежені можливості для дій:

«Олланд не може подолати рецесію, лише витрачаючи кошти. Він просто не має грошей і він не може їх надрукувати».

Аналітики погоджуються, президентська доля Франсуа Олланда залежатиме від того, чи будуть успішними його економічні ініціативи. Але поки причин для оптимізму небагато.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG