Спеціальні потреби

У Малі французькі війська розпочали наступальну операцію проти ісламістів


Французькі війська розпочали наземну операцію в африканській країні Малі. Вони просуваються в напрямку міста Ніоно, яке розташоване на південь від району, що його на початку цього тижня захопили ісламські екстремісти, які контролюють північний регіон країни.

Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що конфлікт у Малі буде «довгим» і що французькі війська ведуть операцію зі столиці країни Бамако в напрямку захопленої екстремістами території.

Кореспондентка Голосу Америки Енн Лук повідомила, що колона танків виїхала з Бамако в середу в північному напрямку.

Франція надіслала перший підрозділ своїх військ до Малі у п’ятницю на прохання тимчасового уряду країни і тепер надсилає туди військову техніку та спорядження для контингенту, який нараховуватиме 2500 солдатів. Уряд заявив, що війська залишатимуться там до часу, коли ситуація в Малі устабілізується.

Як передбачається, в середу Нігерія надішле до Малі 190 своїх солдатів. Це перша частина із загального числа 3300 військовослужбовців, які зобов’язалися надіслати країни ECOWAS. Рішення про надіслання до Малі військового контингенту ECOWAS винесла Рада Безпеки ООН.

Західні країни і Організація Об’єднаних Націй занепокоєні, що ісламісти можуть встановити в Малі свою базу для терористичної та кримінальної діяльності.
XS
SM
MD
LG