Актуально
- Голос Америки
Зміни клімату й світові проблеми у мережі постачання - ключові теми другого дня саміту G20

Другий та фінальний день саміту лідерів 20 найбільших економік світу у Римі присвячений загрозі кліматичних змін та перебоям у мережі постачання.
Як пише Politico із посиланням на власні дипломатичні джерела, президенти і прем'єри країн "Групи двадцяти" домовились підтримати заходи, спрямовані на обмеження глобального потепління у межах 1,5 градусів за Цельсієм.
Текст домовленості, пише видання, передбачає, що лідери погодились "робити подальші кроки у це десятиріччя, щоб сформулювати, втілити, оновлювати й поглиблювати, де необхідно" заходи, щоб дотриматись досягнутої кліматичної угоди у Парижі.
9 країн світу та Євросоюз відповідають за понад три чверті від усіх викидів парникових газів в атмосферу. Угоди про зменшення забруднення лідерам важко досягти, зокрема, через небажання Китаю та Індії скорочувати використання вугілля.
Питання клімату ширше обговорюватимуть в шотландському Глазго під час міжнародної кліматичної конференції ООН COP26.
Туди вирушає й президент США Джо Байден. Як повідомив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван: «Я би вказав, що ні Китай, ні Росія не будуть представлені на саміті на рівні лідерів, як виглядає, головно через COVID-19. США та Європа там будуть, і ми будемо сповнені енергії та об’єднані. На G20, і на COP26, ми будемо проштовхувати порядок денний, формувати порядок денний...».
Окрема зустріч лідерів під час саміту "Групи двадцяти" була присвячена світовій кризі у мережі постачання, що стає на шляху відновлення економік після пандемії. Країни "двадцятки" відповідають за 80% світового ВВП й за 75% світової торгівлі.
Як "Голос Америки" повідомляв раніше, у перший день саміту лідери країн "Групи двадцяти" підтримали ініціативу, яку висловлював президент США Джо Байден, встановити мінімальний рівень податку на прибуток корпорацій на рівні 15%. Прем‘єр-міністр Італії, країни, де відбувається саміт, Маріо Драгі привітав рішення: "Ми досягли історичної угоди щодо більш справедливої та ефективної міжнародної системи оподаткування".
Ініціатива покликана зупинити конкуренцію між країнами за інвесторів, так звані "перегони до дна", в ході яких уряди знижують корпоративний податок і втрачають важливі бюджетні надходження, а міжнародні корпорації переводять свої виробничі потужності та прибутки в юрисдикції з найнижчим рівнем оподаткування.
У матеріалі використано статтю англомовної редакції "Голосу Америки", Politico
Дивіться також: Протести у США щодо обовязкової вакцинації. Відео
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum