Спеціальні потреби

Актуально

Всесвітня продовольча програма ООН попереджає, що глобальні зміни клімату можуть викликати цунамі голоду

На фото: Околиці Янгона, М’янма, 21 травня 2021 року. Всесвітня продовольча програма роздає пакети з рисом в рамках зусиль з надання продовольчої допомоги мешканцям бідних громад.

Всесвітня продовольча програма ООН стверджує, що без об'єднаних глобальних дій спрямованих припинення прискорення змін клімату, світ зіткнеться з кризою гострого голоду.

У ВПП стверджують, що кліматичні потрясіння знищують життя, посіви та засоби до існування і підривають здатність людей прогодувати себе. Організація наводить приклад Мозамбіку як країни, яка є особливо вразливою до зміни клімату. Оранізація відзначає, що мільйони людей потерпають від нестачі їжі через циклони, посуху та шкідників, що призводять до втрат у сільському господарстві.

Прес-секретар ВПП Томсон Фірі заявив у п'ятницю, що голод швидко посилюватиметься в уразливих спільнотах у всьому світі, якщо не буде вжито глобальних заходів для скорочення викидів парникових газів, які призводять до зміни клімату.

Кліматологи й активісти часто стверджують, що люди повинні не дати планеті нагрітися ще на 2 градуси Цельсія вище доіндустріального рівня. Обмеження зростання температури має дозволити уникнути найбільш руйнівних наслідків змін клімату. «Дослідження показують, що якщо глобальна температура продовжуватиме зростати до позначки в 2 градуси Цельсія, додаткові 189 мільйонів людей можуть опинитись у продовольчій небезпеки, — сказав Фірі. — А якщо температура у світі зросте на 4 градуси Цельсія, то кількість людей, які можуть опинитись у продовольчій небезпеці, може збільшитись на 1,8 мільярда людей».

Проблемні місця

ВПП описує руйнівний вплив зміни клімату на засоби існування громад у «сухому коридорі» Центральної Америки; в Афганістані, де у червні була офіційно оголошена посуха; і в Ємені, де сильні та часті повені пошкодили та зруйнували інфраструктуру та будинки.

Фірі сказав, що ВПП допомагає людям у громадах, де не вистачає їжі, підготуватися до кліматичних потрясіння та стресів, а також реагувати на них і відновлюватися. За його словами, агентство охопило понад 6 мільйонів людей у 28 країнах за допомогою рішень щодо управління кліматичними ризиками.

Наприклад, за його словами, ВПП надала грошову допомогу 120 000 людей у Бангладеш за чотири дні до сильної повені, щоб допомогти їм захистити критично важливі активи. На Мадагаскарі, за його словами, ВПП запустила програму мікрострахування, щоб допомогти фермерам, які втратили врожай через посуху.

«Напередодні COP26 Всесвітня продовольча програма закликає до скоординованих глобальних кліматичних дій для невідкладного вирішення проблем кліматичної кризи та зменшення її впливу на голод», – сказав Фірі. «Точніше, ми виступаємо за перехід від реагування на кризу до управління ризиками».

Фірі сказав, що уряди повинні управляти ризиками, а не долати наслідки катастроф. Він сказав, що необхідний більш далекоглядний підхід, щоб підготуватися до більших і частіших кліматичних потрясінь і уможливити ранні заходи, щоб запобігти передбачуваним надзвичайним ситуаціям у сфері клімату.

Як повідомляв "Голос Америки", наступного тижня у Глазго розпочнеться саміт COP26 з питань клімату. У саміті бере участь і президент США Джо Байден.

Агентство Associated Press вважає, що ця «закордонна поїздка Байдена відбувається в час, коли вдома йому доводиться мати справу зі щораз більш песимістичною країною і з негативними оцінками того, як він дає раду економіці».

Президентський радник Джейк Салліван, оголошуючи європейське турне, намагався підкреслити, що дії американського президента на міжнародній арені тісно пов'язані з інтересами американців вдома.

«Ця поїздка дасть президентові можливість проштовхувати ключові пріоритети від імені американського народу. Ми побачимо наживо, що таке міжнародна політика для середнього класу», - додав радник.

Дивіться також: Що очікувати цієї зими Україні, на тлі газової кризи в Європі?

Що очікувати цієї зими Україні, на тлі газової кризи в Європі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG