Спеціальні потреби

Актуально

Ціни на газ зросли в Європі, після повідомлень про зупинку "Північного потоку", збої в Норвегії, Великій Британії

Архівне фото: труби "Північного потоку-1", Любмин, Німеччина, березень 2022 року. REUTERS/Ганнібал Нанске

22 серпня (Reuters) - Оптові ціни на газ у Великій Британії та Нідерландах різко зросли в понеділок, оскільки перспектива технічного обслуговування основного російського трубопроводу до Європи створила напругу на ринках, як і збої видобутку на газових родовищах у Норвегії та Великій Британії.

Ціна на нідерландський газ з поставкою наступного дня TRNLTTFD1 зросла на 47 євро, або майже на п’яту частину, до рекордного рівня 292 євро за мегават-годину (МВт-год).

Британський газ з негайною поставкою TRGBNBPWKD зріс на 138 пенсів, або на 37%, до 503 пенсів за терм, а контракт з поставкою через добу TRGBNBPD1 підвищився на 119 пенсів, або майже на третину, до 480 за терм, обидва досягли максимуму за п’ять місяців.

Наприкінці місяця Росія на три дні припинить постачання природного газу до Європи через “Північний потік 1”, посилюючи тиск на регіон, який прагне накопичити газ на зиму.

«Триденна пауза відродить побоювання, що Кремль використає поставки газу як зброю, а ремонт - як привід не відновлювати поставки», — сказав Крейг Ерлам, аналітик OANDA.

Поставки “Північного потоку 1” у понеділок були стабільними, тоді як поставки на схід через трубопровід Ямал-Європа з Німеччини до Польщі зросли.

За очікуваннями, експорт газу з Норвегії до Британії впаде через перебої на деяких газових родовищах, але потік газу до континентальної Європи був стабільним.

Норвезькі призначення на поставки газу до Великої Британії знизилися на 15 мільйонів кубометрів (млн кубометрів) на день до 55 млн кубометрів у понеділок порівняно з попереднім днем.

«Поточне планове технічне обслуговування переробного заводу Kollsnes (у Норвегії) і родовища Troll до кінця серпня, а також збільшення попиту в житловому та енергетичному секторах у Великій Британії та континентальній Європі також сприяли підвищенню цін», — сказав Христос Анагностопулос, аналітик із сировинних товарів компанії Aurora Energy Research.

Згідно з даними National Grid, система Сполученого Королівства недоотримали приблизно 5 мільйонів кубічних метрів, оскільки на родовищах і терміналах континентального шельфу Об’єднаного Королівства (UKCS) тривають серйозні роботи з технічного обслуговування. Проте газові сховища Великої Британії були майже заповнені.

Європейські газові сховища були заповнені на 76,9%, наблизившись до цілі Європейської Комісії у 80% до 1 жовтня.

Тим часом, згідно з даними Elexon, максимальна потужність вітру в Британії становила близько 3,9 гігават (ГВт) у понеділок і 3,6 ГВт у вівторок із загальної потужності майже 20 ГВт.

Очікується, що слабкий вітер збільшить потребу в спалюванні газу в електрогенераторах.

На європейському вуглецевому ринку еталонний контракт CFI2Zc1 у п'ятницю знизився майже на 5% від історичних максимумів, знизившись на 4,88 євро до 93,13 євро за тонну.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG