Актуально
- Голос Америки
Європа вживає заходів, щоб відвернути енергокризу взимку, Україна пропонує свої ресури

Європейські країни намагаються швидко накопичити газ в газосховищах, а також обмірковують можливість введення цінових обмежень на газ, щоб відвернути енергетичну кризу взимку.
Німецькі газосховища наповнюються швидше, ніж очікувалось, і вже заповнені на 80%, що зменшує загрозу кризи взимку. Про це німецькому виданню Der Spiegel сказав міністр економіки країни Роберт Габек. Німеччина змогла залучити інші джерела енергопоставок, на тлі обмежень газопостачання з Росії, і в серпні російський газ становив лише 10% від газоспоживання Німеччини, йдеться в статті, опублікованій в неділю.
Новина призвела до найбільшого падіння цін на газ в Європі з березня, повідомляє Bloomberg.
Для того, щоб ефективніше зберігати газ, Україна запропонувала країнам Євросоюзу використовувати українські газосховища. У своєму відеозверненні на конференції "Шельф північних морів" у Норвегії в понеділок, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна може стати гарантом європейської енергобезпеки.
Він сказав: "Разом з Україною ви можете не допустити більше цінових криз, ми маємо унікальну систему газосховищ поблизу кордону з ЄС об'ємом понад 30 млрд кубометрів". За словами Зеленського, цього року Україна може надати іншим країнам 12 млрд кубометрів потужностей для збереження газу.
Віднайти рішення для зростання цін на газ в Європі закликав керівник компанії Shell Бен ван Бурден під час спілкування з пресою в понеділок в Норвегії, пише Reuters. Він вказав, що "дуже ймовірно, ми матимемо декілька зим, коли ми мусимо знайти рішення".
Як повідомляв Голос Америки, попри обмеження газопостачання з Росії, Європі вдалось практично на 80% заповнити газосховища, залучивши інші джерела поставок під час підготовки до опалювального сезону. Все ж, ціни на газ в Європі влітку різко зросли, на тлі обмеження джерел поставок.
Для того, щоб стабілізувати енергоринок, ЄС може обмежити ціни на газ, який використовується для виробництва електроенергії. Це питання розглянуть міністри енергетики ЄС під час засідання 9 вересня, оголосив міністр промисловості Чехії Йозеф Сікела під час конференції в Норвегії в понеділок. Чехія наразі обіймає президентство в ЄС.
"Те, що відбувається - панєвропеська проблема, яка впливає на всі країни, на когось більше, а на когось менше, - сказав він. - Тому ми переконані, що найкраще рішення буде загальноєвропейським".
Напрацювання рішення на рівні Європи підтримали також посадовці Бельгії та Австрії.
5-10 наступних зим будуть "жахливими" в Європі, якщо ЄС не обмежить ціни на газ, заявила міністр енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стретен. "Ми маємо діяти на джерело [проблеми] на рівні Європи і працювати, щоб заморозити ціни", - написала посадовиця у Twitter.
Канцлер Австрії Карл Негаммер також підтримав введення обмеження на ціни на енергореурси на рівні Євросоюзу, повідомляє Reuters.
В статті використано матеріали Reuters.
Всі новини дня
Як F-16 можуть допомогти ЗСУ: оцінки американських та британських пілотів, а також льотчика ЗСУ. Відео
Досвідчені пілоти ЗСУ зможуть навчитись використовувати всю потужність F-16 за 4-6 місяців, а українські авіатори на землі – швидко адаптуються до вимог технічного обслуговування цих літаків. Про це Марії Прус розповіли колишні американські та британські пілоти, а також льотчик ЗСУ «Джус».
- Голос Америки
Кулеба озвучив, чого Київ чекає від саміту НАТО. Блінкен анонсував нові санкції

Україна запропонувала країнам НАТО три умови, за виконання яких вважатиме саміт Альянсу у Вільнюсі в липні успішним. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба передав ці умови своїм колегам із 31 країни НАТО напередодні сьогоднішньої їхньої зустрічі в Осло.
“Посилювати інституційні зв'язки та допомогу у форматі “Україна - НАТО”. Зробити крок вперед для членства України. Надати гарантії з безпеки на шляху України до НАТО”, - озвучив умови успішного вільнюського саміту глава МЗС України.
Питання підтримки України обговорили сьогодні у Швеції Держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з главою шведського уряду. “Робота, яку ми виконуємо в останні два роки, зокрема експортні обмеження, є критично важливою для наших зусиль, щоб зробити все, аби вторгнення Росії в Україну лишалось стратегічним провалом”, - сказав Держсекретар США під час візиту на базу ВПС Швеції в місті Лулео, що розташоване недалеко від кордону з Росією.
Блінкен віддав належне Швеції, яка за час повномасштабного вторгнення надала Україні допомогу розміром у майже 2 мільярди доларів та прийняла близько 50-ти тисяч біженців з України.
Ентоні Блінкен на конференції у вівторок, 30 травня, також повідомив про нові санкції, які США незабаром оголосять, у зв'язку з війною в Україні.
“Завтра буде оголошено про нові заходи, що стосуються експортного контролю технологій, які виявили в іранських безпілотниках, що використовуються проти цивільного населення України та цивільної інфраструктури, а також для протидії дезінформації, та для захисту прав людини в інтернеті”, - зазначив Блінкен під час візиту в Швецію.
Цими днями у Норвегії зустрінуться міністри закордонних справ НАТО для планування липневого саміту НАТО, що відбудеться у Литві.
Боєприпаси для Patriot, ракети Zuni можуть увійти в новий пакет допомоги США Україні

Сполучені Штати нададуть Україні ще 300 мільйонів доларів нової військової допомоги в пакеті, який, як очікується, включатиме боєприпаси для української системи протиракетної оборони Patriot, повідомили Голосу Америки представники оборонного відомства.
Посадовці, які говорили з Голосом Америки на умовах анонімності напередодні очікуваної публікації пакету в середу, сказали, що остання допомога також включає ракети для високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) і більше танкових боєприпасів і бронебійних снарядів перед очікуваним контрнаступом України.
За словами офіційних осіб, для підтримки з повітря надаються некеровані авіаційні ракети Zuni та ракети класу «повітря-повітря» з радіолокаційним наведенням AIM-7, а також системи протиповітряної оборони Avenger і зенітно-ракетні системи Stinger.
Це 39-тий пакет допомоги, згідно до якого США передають Україні військову техніку зі сховищ Міністерства оборони в рамках повноважень президента США, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
США виділяють понад 37 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з моменту вторгнення Росії. Пентагон також визнав, що зробив помилку в бухгалтерському обліку, яка завищила суму вартості обладнання, що надходить до Києва. Розраховуючи кошториси пакету допомоги, Міністерство оборони враховувало витрати на заміну озброєння, наданого Україні, тоді як мало враховувати фактичну вартість надісланих систем, повідомили Голосу Америки чиновники.
За словами чиновників, ця помилка, як очікується, вивільнить приблизно 3 мільярди доларів, доступних для додаткової допомоги Україні. Раніше цього року Москва почала відновлений наступ на Україну, який зупинився, а Київ готується до масштабного контрнаступу, який, як очікується, розпочнеться найближчими днями чи тижнями.
Високопоставлений військовий чиновник, який на умовах анонімності розмовляв з Голосом Америки сказав, що український контрнаступ, ймовірно, не буде "таким драматичним", як очікують деякі люди, але все одно його буде проведено "продумано та ефективно", щоб обмежити можливості Росії захищати свої сили на території України.
Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
“Коли поранило – воно не страшно. Боляче, але не страшно. Страшно – це коли біля тебе вбивають людину, а ти нічим допомогти не можеш”, – каже 16-річний юнак з Бахмута Микита Брозгаль.
"Країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України", – Єнс Столтенберґ. Відео
"Усі слідкують, чи є ознаки втоми в наших демократіях у країнах НАТО та партнерах щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектра в Європі та США", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ
Форум