Спеціальні потреби

"Газпромові" буде не так легко зупинити замороження активів – американський юрист


"Призупинення рішення не означає автоматичної зупинки дій, спрямованих на його виконання", - наголосив Джін Берд, партнер з міжнародного арбітражу вашингтонської юридичної фірми Arnall Golden Gregory LLP в коментарі Українській службі «Голосу Америки».

Минулого тижня, апеляційний суд округу Свеа, який розглядає апеляційні скарги ПАТ «Газпром» на арбітражні рішення в справах з Нафтогазом, виніс рішення про призупинення виконання рішення арбітражу, - повідомляє НАК “Нафтогаз України» на своїй офіційній сторінці.

Через суму рішення у 4,6 мільярда доларів, такі гарантії можуть потребувати мільярдів доларів. Це може стати серйозним питанням для "Газпрому"
Джін Берд

"Для того, щоб уникнути замороження активів, "Газпром", - заявляє американський юрист, - муситиме зробити подання до судів Швейцарії та Нідерландів, куди "Нафтогаз" зробив подання про забезпечення виконання рішення суду".

Джін Берд підкреслив, що суди в Швейцарії та Нідерландах можуть вимагати запевнень того, що активи не зникнуть. "Через суму рішення у 4,6 мільярда доларів, такі гарантії можуть потребувати мільярдів доларів. Це може стати серйозним питанням для "Газпрому", - додав Джін Берд.

В НАК "Нафтогаз" сподіваються на скасування рішення про призупинення.

В компанії підкреслили, що рішення було прийняте судом без виклику "Нафтогазу" і, відповідно, без урахування пояснень і аргументів, які були б представлені "Нафтогазом", якби суд повідомив його про наявність такого клопотання "Газпрому" і розгляд судом цього питання.

"Призупинення може бути знято після того, як суд заслухає сторону "Нафтогазу" у справі", - погоджується і Берд.

Як повідомлялося раніше, "Нафтогаз" подав клопотання про арешт часток "Газпрому" в його голландських дочірніх компаніях та заборгованості цих дочірніх компаній. У "Нафтогазі" уточнили, що клопотання подали для забезпечення права на отримання від російського монополіста близько 2,6 мільярда доларів за лютневим рішенням Стокгольмського арбітражу.

30 травня «Нафтогаз» повідомив, що почав процес стягнення з російського «Газпрому» боргу в близько 2,6 мільярда доларів відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу в справах щодо постачання і транзиту газу.

Стокгольмський арбітраж у лютому повідомив, що присудив «Нафтогазу» 4,6 мільярда доларів. З урахуванням рішення по іншому спору «Газпром» має виплатити українській компанії 2,56 мільярда доларів.

"Газпром" не виконує рішення, 28 травня у російській компанії заявили, що рішення Стокгольмського арбітражу, який зобов'язав "Газпром" виплатити "Нафтогазу" 4,6 мільярда доларів, було написано за участю "сторонніх людей". За твердженням компанії, це показало «додаткове вивчення тексту рішення з залученням всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста».

Стокгольмський арбітраж розглядав спір "Нафтогазу" і "Газпрому" про умови контракту на поставку і транзит газу, укладеного в 2009 році на 10 років. Сторони висували одна до одної претензії на кілька мільярдів доларів.

Дивіться також: ​Американка перетворила захоплення теслярством на успішний бізнес

Американка перетворила захоплення теслярством на успішний бізнес. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG