Спеціальні потреби

Актуально

Україна проведе першу національну “Олімпіаду геніїв” - фіналісти поїдуть на змагання до США

Мала академія наук України підписала контракт про проведення першої національної Олімпіади Геніїв - найбільшого міжнародного конкурсу наукових та мистецьких проектів з охорони довкілля для молоді. Цьогоріч організатори події вирішили реформувати конкурс та започаткувати відбіркові “Олімпіади Геніїв” в різних країнах світу.

Фінал Олімпіади відбувається у США - щороку сюди прилітають позмагатись понад 1000 учасників з понад 80 країн світу. Команда з України традиційно є однією з найбільших: учні презентують проекти, що стосуються не лише українських проблем, але й вирішення світових викликів.

“Ми хочемо, щоб про українців знали як про націю, яка мислить не локально, мислить глобально”, - розповів "Голосу Америки" директор Малої академії наук України Оксен Лісовий. - “І може, хоче, спроможна вносити суттєвий вклад у вирішення глобальних проблем. Проблем світового океану, проблем забруднення повітря, проблем переробки відходів і багато чого іншого”.

Серед українських проектів, які раніше вже були представлені на Олімпіаді геніїв - вироблення паперу з опалого листя, а також проект очищення океану від розливів нафти.

Цьогоріч Україна стане першою країною, що перед світовим конкурсом проведе власну національну Олімпіаду. Відбір на національний етап “Олімпіади геніїв” стартує з середини листопада. Участь у ньому зможуть взяти учні 9-11 класів українських шкіл - можна подавати як індивідуальні, так і групові заявки. Автори найкращих проектів презентують їх у фіналі в університеті штату Нью-Йорк.

“По-перше, для переможців це можливість представити свої проекти на світовій арені”, - каже директор “Олімпіади геніїв” в Україні Євген Кудрявець. “По-друге, це можливість познайомитися з учасниками з інших країн, які працюють над тією ж тематикою, вдосконалити свої результати і вже в 17 років зробити міжнародну публікацію. Всі переможці “Олімпіади генїв” отримають можливість безкоштовно опублікуватися у визнаному світовому журналі з результатом свого дослідження”.

Однак перед учасниками відкриються й інші можливості. Засновник Олімпіади геніїв доктор Фехмі Дамкасі каже, що для учнів такі змагання - це хороший майданчик для розвитку та реалізації власного проекту.

“Учасники зможуть побачити, що роблять інші студенти в інших країнах, і яким є їхній рівень. Крім того, учнів представлять університетам у США, бо в нас є університетські ярмарки, і це дасть їм потенційну можливість подати заявку на вступ до одного з цих університетів і приїхати сюди на навчання після школи або пізніше”, - розповів доктор Фехмі Дамкасі.

Своєю чергою, посолка України в США Оксана Маркарова переконана, що Вирішення проблем довкілля є вкрай актуальним для України.

“Все починається з вивчення, заохочення і вирощування українців, які будуть перейматись цими питаннями. Тому це прикольно, це класно, це цікаво дітям, але це має дуже велике значення для того, де ми як Україна будемо через 5, 10, 20 років. І про це вже треба думати сьогодні”, - розповіла Оксана Маркарова.

Дивіться також: Джефф Безос заявив, що спрямує 2 млрд доларів зі свого "Фонду Землі" на подолання зміни клімату

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG