Спеціальні потреби

Актуально

Поява жінки в президентських перегонах підняла хвилю обговорення жіночих проблем в американському суспільстві

Ще ніколи жінка не пробиралася так далеко в президентських перегонах, як Гілларі Клінтон. Цей факт не міг залишити гендерну тему поза суспільним та медійним дискурсом. У публічних обговореннях у контексті виборів американського президента доволі часто почали з’являтися теми рівності статей, дискримінації за ознакою статі, подвійних стандартів, «скляної стелі», сексизму та мізогінії.

Нещодавні події, пов’язані з погіршенням здоров’я Клінтон, викликали ажіотаж серед журналістів і громадськості. Увага ЗМІ була дуже загострена на запаленні легенів кандидатки, що породило запитання – чи однаково реагує суспільство на хворобу жінки і чоловіка? Чи ідентичні очікування щодо обох статей, коли мова йде про роботу та відпустку за медичними обставинами?

Під час виступу у п’ятницю на щорічному симпозіумі Black Women’s Agenda, організації афро-американських жінок, у Вашингтоні кандидатка в президенти від Демократичної партії зазначила: «Я прихворіла нещодавно. Цікаво, що моє запалення легенів викликало зацікавлення у деяких республіканців щодо жіночого здоров’я». На ці слова зал відповів сміхом. Клінтон, тим не менш, визнала, що їй варто було послухати лікарів, проте її інстинктом було пробиватися: «Це те, що жінки роблять кожного дня,» – зауважила вона.

Виступ Гілларі Клінтон на симпозіумі організації Black Women’s Agenda у Вашингтоні
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00

Виступ Гілларі Клінтон на симпозіумі організації Black Women’s Agenda у Вашингтоні

І справді багато жінок відреагували на ці новини початку тижня з розумінням, проектуючи події в житті кандидатки на власний життєвий досвід. Багато з них зізналося в соціальних мережах, що їм часто доводилося працювати під час хвороби.

«Я не знаю, чому люди здивовані тим, що багато жінок все ще функціонує, поки вони хворі, у той час як очікується, що жінки мають повертатися до роботи через шість тижнів після пологів».

Жіноча тема у контексті виборів не обмежується тільки працею під час хвороби. Іншим наболілим питанням є недооцінення жінок як працівників і обмеження їх можливостей для самореалізації на робочому місці. Видання The Washington Post розповіло у вівторок про труднощі, на які наштовхувалися жінки, що працюють у Білому домі за адміністрації Обами, у своїх намаганнях бути почутими на виробничих нарадах. У боротьбі з несправедливістю цим працівницям довелося розробити особливу стратегію.

Як повідомляє видання, в адміністрації президента Обами лише третина помічників – жіночої статі. Щоб донести свої думки до присутніх на робочих зібраннях, жінки почали використовувати тактику «підсилення». Її суть полягає в тому, що коли одна з жінок навела основний аргумент, інша жінка повинна його повторити, віддавши належне автору, тим самим підштовхуючи присутніх чоловіків визнати її внесок і не даючи їм шансу присвоїти чужу ідею, пояснює автор статті.

У статті «Страх перед президентом жіночої статі», опублікованій у журналі The Atlantic, Пітер Бейнарт охоплює багато наукових досліджень щодо страху, який можуть викликати сильні жінки на суспільство і, зокрема, чоловіків. Кандидатура Клінтон розпалює сильну сексистську реакцію, описану науковцями, і якщо Гілларі стане президентом, ця реакція «може потрясти американську політику на багато років», підкреслює Бейнарт.

Незважаючи на те, що Клінтон підганяє свої погляди під загальну позицію партії, реакція на її кандидатуру нетрадиційна, й антипатія до Клінтон безпрецедентна, підкреслює автор. У матеріалі наводиться чимало сексистських виразів, які прикрашали рекламну продукцію під час республіканської національної конвенції. Журналіст також говорить про те, що жінок-лідерів рідше, ніж чоловіків, визнають за легітимно обраних і що навіть без Клінтон обурення розширенням прав і можливостей жінок є потужною силою: «Цієї весни 42% американців сказали, що вони вірять, ніби США стали "надто м’якими і жіночними". Уявіть як ці вже засмучені американці відреагують, якщо їхнім президентом стане жінка».

Дивіться також: Дональд Трамп симпатизує Путіну та планує вибудувати гарні стосунки з Росією

Дональд Трамп симпатизує Путіну та планує вибудувати гарні стосунки з Росією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Всі новини дня

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Лідери ЄС схвалили план відправки Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. «ЄС підтримує Україну в її невпинному прагненні до свободи», – заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. «Ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно» – наголосив він.

США ввели санкції проти режиму Лукашенко. Тіхановська закликає не ототожнювати білорусів з урядом. Відео

Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти режиму Лукашенка, зокрема за придушення продемократичного руху у Білорусі, і підтримку російської війни в Україні.

З українських портів відбули ще три кораблі з зерном та благодійна пшениця для Ємену

18 березня 2023 року Чорноморську зернову угоду було вдруге продовжено ще на 120 днів. Фото: REUTERS/Viacheslav Musiienko/File Photo

Україна у п'ятницю, 24 березня, відправила 30 тисяч тонн пшениці з Одеси, щоб підтримати мільйони людей у Ємені – у рамках ініціативи "Зерно з України", яку ініціював президент Зеленський і підтримали низка міжнародних донорів.

USAID повідомляє, що ця пшениця годуватиме 4 мільйони людей у Ємені впродовж 1 місяця. А загалом ця зернова ініціатива допомагає долати голод і забезпечує переміщення продуктів харчування та добрив в час глобального дефіциту.

Постачання до Ємену профінансували, серед іншого, уряди Франції, Іспанії та США (Агенція США з міжнародного розвитку USAID), за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

“Чорноморська зернова ініціатива забезпечує зерном тих, хто його потребує у всьому світі, і підтримує всіх, хто покладається на сільськогосподарський сектор”, - заявило посольство США в Україні у Твіттері.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко наголосив: "Завантажене зерном судно в рамках ініціативи “Зерно з України” (Grain from Ukraine) сьогодні вирушило до Ємену. Україна продовжує відігравати активну роль як гарант продовольчої безпеки, будучи щиро та твердо відданою задоволенню гострих гуманітарних потреб дружнього єменського народу”.

Ініціативу "Зерно з України" започаткували 26 листопада 2022 року, у 90-ту річницю відзначення Голодомору в Україні. Її мета - надсилати зерно у найбідніші країни Африки, де принаймні 5 мільйонів люди живуть в умовах голоду. За цією угодою країни-донори закуповують зерно в Україні й покривають транспортні витрати.

Зерно для Італії, Єгипту та Тунісу

Крім того, як повідомляє ООН, 24-го березня з України відчалило три судна із зерном, що містили понад 60 тисяч тонн кукурудзи та понад 15 тисяч тонн сої. Вони прямують до Італії, Єгипту і Тунісу.

На інфографіці від ООН видно маршрути кораблів із зерном. А також зазначено, що Україна постачає світу сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, ячмінь, сою, ріпак, горох тощо.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк наголосила на своїй сторінці у Твіттері, що Чорноморська зернова ініціатива “робить можливим цей життєво важливий шлях для підтримки людей у світі, які найбільше страждають від продовольчої безпеки, і гарантує, що українське зерно потрапляє до тих, хто його найбільше потребує”. За словами дипломатки, лідери G7 “чітко дали зрозуміти, що важливо продовжувати та розширювати цю ініціативу”.

Чорноморську зернову Угоду уклали з Росією за посередництва Туреччини та ООН 22 липня 2022 року.

18 березня 2023 року її вдруге продовжили на 120 днів.

З початку угоди з українських портів відпливли понад 700 суден, - підрахувало видання CNBC. А міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв, що з 1 серпня 2022 року Україна відправила понад 25 мільйонів тонн зерна на потреби світу.

Раніше адміністраторка Агенції USAID Саманта Пауер заявляла, що Чорноморська зернова ініціатива є критично важливою для боротьби з глобальним голодом. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що від початку дії зернової ініціативи з України вивезли стільки зерна, що з нього можна зробити 8 мільярдів буханок хліба.

У Всесвітній продовольчій програмі ООН стверджують, що через збій постачання продовольств з України та Росії близько 345 мільйонів людей стикаються з проблемою продовольчої безпеки, - повідомляв Голос Америки.

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

«Як вам добре відомо, пане Президенте, Канада буде продовжувати міцно стояти пліч-о-пліч з Україною, чого б це не вимагало», – прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Байден і Трюдо підписали угоду, яка ускладнить перетин кордону між США і Канадою для шукачів притулку

Президент США Джо Байден із канадським прем’єр-міністром Джастіном Трюдо у Оттаві, Канада, 24 березня, 2023 р. REUTERS/Blair Gable

У ході свого першого президентського візиту до Канади Джо Байден підписав угоду із канадським прем’єр-міністром Джастіном Трюдо, спрямовану на те, щоб шукачі притулку не могли перетинати сухопутний кордон США та Канади через неофіційні пункти пропуску.

Як повідомляє Reuters, очікується, що у ході візиту Байден і Трюдо обговорять міграцію, погіршення безпеки та гуманітарну ситуацію на Гаїті, війну в Україні, торгівлю та боротьбу зі зміною клімату.

«У нас немає більшого друга і союзника, ніж Сполучені Штати», – цитує агенція Джастіна Трюдо.

Підписана міграційна угода, що буде згодом опублікована офіційно, дозволяє обом країнам відмовляти шукачам притулку в неофіційних пунктах перетину кордону.

Нова домовленість розширює Угоду про безпечну третю країну (STCA - Safe Third Country Agreement), яка дозволяє США та Канаді повертати шукачів притулку в обох напрямках, але раніше не поширювалась на неофіційні пункти перетину. Тепер вона поширюється на весь кордон.

За домовленістю, біженці з інших країн повинні подати заяву на надання притулку тій країні, куди вони прибули першою. Відтак Канада може відхиляти запити шукачів притулку без розгляду їхніх петицій, якщо вони прибувають через неофіційні пункти пропуску з інших країн через США.

Велика кількість незадокументованих мігрантів намагаються перетнути американсько-канадський кордон через неофіційні пункти пропуску, включаючи Roxham Road, ґрунтову дорогу між Квебеком і штатом Нью-Йорк.

Цю дорогу називають “політичним головним болем для Трюдо”, оскільки десятки тисяч заявників на отримання статусу біженця намагалися перетнули кордон зі США саме тут, - пише видання CBC.

Угода набуде чинності опівночі на початку суботи, 25 березня. Колишній посол США в Канаді Брюс Гейман заявив, що обидві країни “захочуть ще більше зблизитися, оскільки світ стає все більш невизначеним”.

Водночас деякі експерти застерігають про складність виконання нової домовленості, оскільки кордон між Канадою і США є найдовшою у світі неконтрольованою межею, - пише Reuters.

«Я кажу іншим світовим лідерам, з якими зустрічаюся - нам пощастило, що на півночі від нас є Канада. Усі наші цінності однакові. Час від часу ми погоджуємося і не погоджуємося в чомусь, але немає фундаментальної різниці в демократичних цінностях, які ми поділяємо”, - цитує Байдена під час візиту CBC.

Водночас видання відзначає, що між двома країнами були й напружені моменти: “Роки Трампа були випробувальним часом для канадських чиновників. А рішення Байдена скасувати трубопровід Keystone XL, просувати протекціоністську політику, як-от "купуй американське". Призупинення постачань деяких вакцин також викликали подразнення в перші дні його президентства”.

Раніше цього тижня Канада продовжила ще на рік програму міграційної підтримки українців.

Шон Фрейзер, міністр імміграції, біженців та громадянства Канади оголосив, що уряд країни продовжить дію канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET).

Українці та члени їхніх сімей можуть до 15 липня 2023 року подавати документи (за межами Канади) на отримання візи CUAET. Власники візи матимуть змогу поїхати до Канади до 31 березня 2024 року. А власники CUAET, які вже перебувають у Канаді, матимуть можливість до 31 березня 2024 року безоплатно продовжити або змінити свій тимчасовий статус.

Послуги з поселення залишаться доступними для українців та членів їхніх сімей після прибуття в Канаду, а також триватиме надання одноразової тимчасової фінансової підтримки.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG