Спеціальні потреби

Актуально

Гіперзвукова зброя росіян не мала великого впливу на хід війни в Україні - Пентагон

Ллойд Остін: Я б не сказав, що Путін, тому що він використовує гіперзвукову зброю, використає ядерну зброю. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Ллойд Остін: Я б не сказав, що Путін, тому що він використовує гіперзвукову зброю, використає ядерну зброю. Відео

Пентагон детально аналізує кожне використання росіянами гіперзвукової зброї в Україні. І за оцінкою американських військових, кілька запусків таких ракет в Україні не мали значного впливу на хід війни, - про це заявив Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час розгляду оборонного бюджету у Комітеті з асигнувань Палати представників США.

“Росіяни кілька разів запускали гіперзвукові ракети. Очевидно, визначальною характеристикою цих ракет є їхня швидкість. Ми детально проаналізували кожен їхній запуск, який вони зробили. Ці специфічні деталі можемо обговорити на закритому слуханні. Але крім швидкості цієї зброї, з точки зору її впливу на певну ціль, ми не бачимо дійсно значущого ефекту, який б вплинув на хід війни, враховуючи використання невеликої кількості гіперзвукової зброї, які застосовували росіяни”, - сказав Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

Генерал Міллі також додав, що росіяни вперше застосували цей вид зброї в бойових умовах.

“Наскільки мені відомо, це вперше, коли росіяни використовували гіперзвукові ракети у ситуації бою”, - зазначив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

Міністр оборони США Ллойд Остін на слуханнях додав, що за оцінкою Пентагону, використання росіянами гіперзвукової зброї в Україні не значить, що Кремль готовий до ядерного удару.

“Я б не сказав, що тому, що Путін використовує гіперзвукову зброю, це може підштовхнути його до використання ядерної зброї. Він використовував гіперзвукову зброю кілька тижнів тому. Думаю, він намагається створити певний ефект, використовуючи цю зброю”, - зазначив Ллойд Остін, міністр оборони США.

“Як ви вже казали, вона рухається з великою швидкістю, її дуже важко збити. Але це не змінює хід війни. У нього (в Путіна) є вибір, він може розпочати кібер-атаки, він може застосувати хімічну зброю, речі, до яких зараз всі приглядаються, чи піде він на ці рішення, але я не думаю, що це його підштовхне використати ядерну зброю”, - додав глава Пентагону.

У березні Голос Америки повідомляв, що Росія вдалась до використання гіперзвукової зброї в Україні, зокрема, мовилось про авіаційний ракетний комплекс "Кінжал" з гіперзвуковими аеробалістичними ракетами.

Президент США Джо Байден: "Ми перебуваємо у переломному моменті історії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG