Спеціальні потреби

Людство звинуватили у глобальному потеплінні

  • Голос Америки

Температура повітря на планеті зростає, і ці зміни є наслідком діяльності людей. Таких висновків дійшли науковці Міжурядової комісії з кліматичних змін, яка щойно оприлюднила свій останній звіт, що має на меті допомогти політикам та громадськості з розробкою механізму протидії кліматичним змінам.

Сто десять країн світу погоджуються – головною причиною глобального потепління, що відбувається з середини двадцятого століття, є діяльність людини.

На прес-конференції в Стокгольмі секретар Світової метеорологічної організації Майкл Жаро підкреслив вагомість висновків останнього звіту про кліматичні зміни:

«Цей звіт повинен стати черговим дзвінком та нагадуванням, що наші сьогоднішні дії матимуть глибокі наслідки не лише для сьогоднішнього, але і для багатьох майбутніх поколінь».

До людської діяльності, яка завдає шкоди навколишньому середовищу, є використання твердого палива. Спалювання, зокрема, вугілля, призводить до збільшення викидів в атмосферу, які спричиняють потепління. Звіт підтверджує що, арктичні льодовики тануть швидше, ніж прогнозувалось, зростає також швидкість підвищення рівнів океанів. Науковці також підтвердили зв'язок між кліматичними змінами та екстремальною погодою: як то великі опади чи затяжні хвилі спеки.
...цей звіт має стати нагадуванням - діяти треба негайно і разом опрацювати спільну політику протидії

Науковці, які заперечують кліматичні зміни, кажуть, що за останні п'ятнадцять років швидкість глобального потепління уповільнилась. Автори звіту пояснюють таке уповільнення тим, що природа у такий спосіб намагається протидіяти спричиненому людиною потеплінню. Висновки останнього звіту підтверджують результати досліджень Комісії 2007 року, яка прийшла до висновку, що глобальне потепління - є безумовною реальністю.

Крістіна Фіґуерес із Секретаріату ООН з кліматичних змін каже:

«Всі наші знання та висновки про кліматичні зміни виявилось недорахуванням. Насправді, наслідки збільшення концентрації парникових газів в атмосфері будуть більш серйозними, і станеться це набагато швидше. Так, що цей звіт має стати нагадуванням - діяти треба негайно і разом опрацювати спільну політику протидії».
Фіґуерес сподівається, що останній звіт примусить політиків нарешті почати обговорення проблеми глобального потепління:

«Таке обговорення повинно закінчитись підписанням вже до 2015 року міжнародної угоди, яка матиме силу закону та буде обов’язковою для всіх країн світу. І кілька урядів вже почали працювати у цьому напрямку.

Вже у листопаді цього року у Варшаві світові лідери та кліматологи матимуть нагоду знову обговорити проблему кліматичних змін і можливо чіткіше визначити шляхи подолання потепління на планеті.

XS
SM
MD
LG