Спеціальні потреби

Актуально

Повідомлення щодо угоди про глобальний мінімальний податок зустрічають із захватом, побоюванням

На фото: президент США Джо Байден

Повідомлення про міжнародну угоду щодо глобального мінімального податку викликають протилежні реакції у політиків, оглядачів у США, світі.

Американський економіст Пол Кругман привітав домовленість.

"Це найбільша зміна у світовій податковій системі за понад 100 років, велике досягнення", - пише журналіст BBC Джонатан Джозефс.

Сенаторка-демократка, колишній кандидатка на виборах президента США Елізабет Воррен вказала на посилення вимог щодо справедливого оподаткування гігантських корпорацій.

"Це великий крок до того, щоб зробити нашу глобальну податкову систему справедливішою", - заявила напередодні президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, "Європейська комісія потужно підтримує ці міжнародні зусилля. Всі компанії мають платити справедливу частку. Це наш обов'язок перед нашими громадянами".

Як повідомляв "Голос Америки", країни-члени Організації економічного співробітництва та розвитку домовились про перегляд міжнародних правил щодо оподаткування, глобальний мінімальний податок на рівні 15% та інші зміни покликані завадити ухилянню від податків.

Як повідомляє видання The New York Times, відповідно до угоди, технологічні гіганти подібні Amazon, Facebook будуть забов'язані сплачувати податки у країнах, де продаються їхні товари навіть, якщо вони не мають там фізичної присутності. Видання також наголосило, що майбутнє угоди залежить відо того, чи вдасться адміністрації Байдена закріпити її на законодавчому рівні.

"Республіканці, які виступають проти порядку денного Байдена щодо оподаткування у самих США, негайно виступили проти глобального угоди та пригрозили заблокувати її у Конгресі, що свідчить що попереду протистояння щодо спроб США рафтифікувати угоду", - відзначало видання.

Низка американських законодавців вже розкритикували угоду. Група сенаторів-республіканців оприлюднила заяву до міністерки фінансів США Єллен, у якій висловлено побоювання, що адміністрація Байдена може спробувати провести угоду всупереч Конституції США, як вимагає, відзначає лист, що "для схвалення будь-якої двосторонньої, або багатосторонньої податкової угоди необхідні консультація та згода з боку Сенату із двома третинами голосів"

Домовленість розкритикувала редакційна колонка видання The Wall Street Journal, яка стверджує, що країни світу не дозволять, щоб глобальний мінімальний податок зрівнявся із чинним податком у США, який робить Америку неконкурентною на міжнародній арені.

"Проект глобального податку, це поганий проект, який зменшить податкову конкуренцію, яка допомогла таким країнам як Ірландія залучити більше інвестицій та швидше зростати. Він обслуговує інтереси політичного класу, а не працівників", - відзначили у виданні.

У п'ятницю президент США Джо Байден оприлюднив заяву з приводу досягнення угоди. Байден назвав угоду свідченням того, що Америка "просуває економічні інтереси працюючих американських родин".

"Протягом десятків років, американські працівники та платники податків платили за податкову систему, яка надавала переваги мультинаціональним корпораціям, які виводили робочі місця та прибутки за межі країни. Ці перегони поступок (йдеться про змагання між державами щодо створення найбільш привабливого для інвесторів клімату шляхом зниження оподаткування - прим. ГА) не лише зашкодили американським працівникам, вони також створили невигідну позицію для багатьох наших союзників. Створення, вперше в історії, потужного глобального мінімального податку нарешті вирівняє умови для американських працівників та платників податків, разом з рештою світу", - відзначає заява.

Дивіться також: Екологи намагаються очистити узбережжя Каліфорнії від забруднення і врятувати унікальну флору та фауну

Всі новини дня

Європа засуджує підрив Каховської греблі й обіцяє допомогу Україні

Британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі сказав 6 червня, що не мав досить інформації про руйнування Новокаховської греблі, але підкреслив, що ці катастрофічні події в Україні спричинені російським вторгненням.

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра.

Різке підвищення рівня води загрожує мешканцям Херсона та інших міст і сіл у регіоні, значна частина якого вже понад рік перебуває під російською окупацією, створюючи гуманітарні, екологічні й техногенні проблеми зокрема для Запорізької атомної електростанції.

Найкраще, що зараз може зробити Росія - це негайно вивести свої війська.
Джеймс Клеверлі

У Києві заявляють, що вибух на греблі під контролем російських сил був здійснений, щоб перешкоджати українському наступу.

Українська військова речниця Наталя Гуменюк сказала в ефірі Радіо Свобода, що окупанти «намагаються збільшити площу водної поверхні, щоб українські сили оборони не вдалися до форсування».

Російські представники стверджують, що гребля зруйнована внаслідок обстрілу українською артилерією, а з українського боку ще кілька місяців тому говорили, що росіяни замінували греблю.

Згідно з повідомленням президент України Володимира Зеленського «близько 2:50 ворог здійснив внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС».

«Руйнування цивільної інфраструктури чітко кваліфікується як воєнний злочин, і ми притягнемо Росію та її ставлеників до відповідальності», - написав уTwitter чільний посадовець ЄС, президент Європейської ради, Шарль Мішель.

Він повідомив, що порушить це питання на зустрічі керівників країн Європейського Союзу через кілька тижнів і запропонує надання більшої допомоги затопленим районам.

«Мої думки з усіма родинами в Україні, яких зачепила ця катастрофа», - додав Шарль Мішель.

Британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі, який в ці дні перебував у Києві, сказав, що не знає, хто саме зруйнував Каховську греблю, але підкреслив, що це сталося «лише тому, що Росія вторглася в Україну».

«Ми далі будемо спостерігати за становищем, яке змінюється, але найкраще, що зараз може зробити Росія - це негайно вивести свої війська», - сказав британський міністр.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сказав, що руйнування Каховської греблі знову показало жорстокість російської війни в Україні.

Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявляє, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра і знищення рівня води може становити загрозу.

«Відсутність охолоджувальної води в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого періоду часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає», - сказав керівник МАГАТЕ зранку 6 червня.

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.

В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.

Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.

«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».

Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.

Більше

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG