Спеціальні потреби

Актуально

В ООН закликають терміново відкрити українські порти, щоб запобігти глобальній кризі голоду 

Жінка з Ефіопії збирає порції жовтого колотого гороху, щоб роздати його сім'ям, які чекають, після того, як Товариство допомоги Тиграю розповсюдило його в місті Агула, в регіоні Тіграй на півночі Ефіопії, у суботу, 8 травня 2021 року. (AP/Бен Куртіс)
«Зерносховища України переповнені. Водночас 44 мільйони людей у всьому світі поступово наближаються до голоду. Ми повинні відкрити ці порти, щоб продукти харчування могли заходити та виходити з України. Цього вимагає світ».
Девід Бізлі, виконавчий директор ВПП ООН.

Відновити роботу портів в Одеському регіоні закликає Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй.

У зверненні опублікованому на офіційній стороніці організації цієї п’яіниці 6-го травня, наголошують, що продукти харчування, які виробляються в Україні, повинні вільно надходити до решти світу, допоки глобальна криза голоду у світі не вийшла з-під контролю.

«Наразі зерносховища України переповнені. Водночас 44 мільйони людей у всьому світі поступово наближаються до голоду. Ми повинні відкрити ці порти, щоб продукти харчування могли заходити та виходити з України. Цього вимагає світ, тому що мільйони людей у всьому світі залежать від цих поставок», – заявляє виконавчий директор ВПП Девід Бізлі, і додає - «У нас закінчується час, і ціна бездіяльності буде вищою, ніж будь-хто може уявити. Я закликаю усі залучені сторони дозволити продовольству вийти з портів України туди, де воно вкрай необхідне, щоб ми могли запобігти загрозі голоду».

До негайного відкриття українських портів Бізлі закликає і на сторінці організації у Твіттері.

«Якщо порти в Одеській області не відкриються негайно, трапиться дві речі: По-перше, ми матимемо сільськогосподарський колапс по всій Україні. По-друге, на увесь світ насуватиметься голод. Продукти харчування повинні бути відправлені, порти повинні знову відкритися, і це має статися ЗАРАЗ», - написав виконавчий директор ВПП у соцмережі.

ВПП наголошує, що мільйони тонн зерна лежать на складах в Одесі та інших Чорноморських портах України, які були заблоковані через російську війну. Інше зерно застрягло на кораблях, які не можуть рухатись через конфлікт. Якщо порти не відкриються, українським аграріям не буде де зберігати наступний урожай в липні та серпні.

«Результатом стануть гори зерна, які просто пропадуть, поки ВПП і увесь світ борються з катастрофічною глобальною кризою голоду», - йдеться у заяві.

Згідно із даними які наводить ВПП, - 276 мільйонів людей у всьому світі вже зіштовхнулись із гострим голодом на початку 2022 року. Очікується, що це число зросте на 47 мільйонів людей, якщо війна в Україні продовжиться. Найбільше зростання голоду зафіксовано в районах Африки, розташованих на півдні від Сахари.

До війни більшість продуктів харчування, вироблених Україною, яких вистачило на 400 мільйонів людей, експортували через сім українських портів в Чорному морі. За 8 місяців до початку конфлікту через порти пройшло близько 51-го мільйона тонн зерна.

Перебої постачання, викликані війною, вже побили цьогорічні рекордні показники росту цін на ринках продовольчих товарів. Протягом місяця після початку війни експортні ціни на пшеницю та кукурудзу зросли на 22% та 20% відповідно, на додаток до вже існуючого різкого зростання у 2021 та на початку 2022 року.

«Підвищення цін на продукти харчування в поєднанні зі зростаючою вартістю палива, збільшує оперативні витрати ВПП до 71-го мільйона доларів США на місяць», - наголошують в організації та додають, що така ситуація зменшує їхню здатність «реагувати на кризи голоду в усьому світі. Це рівноцінно витратам на забезпечення майже 4 мільйонів людей щоденним пайком протягом одного місяця».

Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй є найбільшою гуманітарною організацією у світі. Її діяльність спрямована на допомогу в надзвичайних ситуаціях, а також на відновлення країн після конфліктів, катастроф і впливу зміни клімату.

Нагадаємо, що раніше в Німеччині заявили, що готові допомагати налагодити перевезення заблокованого українського зерна залізницею.

Дивіться також: У Варшаві відбулась конференція донорів, метою якої був збір коштів на підтримку України.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG