Спеціальні потреби

Що таке гострий млявий мієліт і чому потрібно вакцинувати дітей? - експерт


Тоні Єнґ, асоційований професор Університету Джорджа Мейсона

За цей рік у США зафіксовано 108 випадків зараження гострим млявим мієлітом. Це рідкісна інфекційна хвороба, схожа на поліомієліт, яка вражає маленьких дітей. Тоні Єнґ, асоційований професор Університету Джорджа Мейсона, експерт із правових питань і політики охорони здоров’я, останнім часом досліджує юридичний аспект вакцинації. В ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» він розповів про спалах нової хвороби та наслідки відмови від вакцинування дітей.

Марія Прус: Розкажіть про небезпеку нової загадкової хвороби, схожої на поліомієліт, яка шириться на заході Сполучених Штатів?

Тоні Єнґ: AFM (acute flaccid myelitis) – гострий млявий мієліт – це хвороба, подібна до поліомієліту, й дуже рідкісна й викликає зараз серйозне занепокоєння. За цей рік підтверджено 89 випадків зараження у 33 штатах (ред. - останні дані: 108 випадків у 36 штатах). Особливо, останнім часом в Орегоні і Вашингтоні. Більшість пацієнтів – діти. Навіть попри зростання темпів зараження – у порівнянні із 21 випадком того року – це все ще дуже рідкісна хвороба, яка вражає лише одну людину на мільйон. Але все ж це проблема, яка викликає занепокоєння. Навіть враховуючи, що AFM не заразний і не передається від людини до людини. Як і поліомієліт, AFM вражає нервову систему. Особливо спинний мозок. А це може призвести до пожиттєвого паралічу. Але на відміну від поліо, вакцини від хвороби не існує.

Тоні Єнґ, експерт із правових питань і політики охорони здоров’я
Тоні Єнґ, експерт із правових питань і політики охорони здоров’я

МП: Чи відомі причини цього спалаху?

ТЄ: Американський Центр з контролю та запобігання хвороб (CDC) зараз активно працює з вирішенням цієї пролеми й проводить багато випробувань. На жаль, дотепер CDC не зміг знайти причини захворювання й визначити групу ризику. Що ми можемо зробити? Станом на зараз дуже важливо вдаватись до превентивних заходів. Вчасно вакцинуватися, включаючи імунізацію від грипу, уникати укусів комах, ретельно мити руки з милом, - загальні заходи з попередження хвороб.

МП: Як щодо добре відомих інфекційних хвороб, від яких зараз вакцинують дітей? Наскільки вони небезпечні для людства у наш час?

ТЄ: Хвороби, які попереджують вакцинацією, - кір, віспа і коклюш – несуть загрозу досі. Вони дотепер вражають американських дітей, щороку призводячи до шпиталізації й навіть смерті. Вакцини можуть попередити зараження, адже допомагають організму виробляти імунітет. Всі вакцини проходять довге вивчення й випробування – науковців, лікарів і федерального уряду, - щоб упевнитись у їхній безпечності й ефективності. Спалахи хвороб можуть ставатись якщо батьки вирішують не вакцинувати своїх дітей. Навіть попри те, що масова вакцинація призвела до стрімкого падіння поширення інфекційних хвороб у США, деякі такі захворювання все ще можуть потрапляти до країни з-за кордону. Уразливими для таких хвороб – від мандрівників і мандруючи за кордон самі – можуть бути невакциновані діти. А ще це несе особливу загрозу для дітей, які занадто маленькі, щоб бути вакцинованими, та для людей, які мають слабкий імунітет. Наприклад, онкологічні хворі, які проходять хіміотерапію. А ще у небезпеці люди, яким трансплантували органи. Це важлива проблема. Всі ми несемо перед суспільством обов’язок – берегти загальне здоровя, оберігати одне одного за допомогою імунізації.

МП: Як часто зараз батьки відмовляються вакцинувати своїх дітей?

ТЄ: Закони, які регулюють це питання, відрізняються у кожному штаті. За останні кілька років ми побачили тенденцію до зростання. І законодавці намагаються чинити цьому перепони. Наприклад, минулого року у Каліфорнії було прийнято закон, що заборонив батькам відмовлятись від вакцинації з релігійних переконань. Сподіваюсь, такі ж кроки зроблять і в інших штатах, а винятком будуть лише медичні проблеми.

Дивіться також: Україна зробила прорив у доступі до лікування ВІЛ-інфікованих

Україна зробила прорив у доступі до лікування ВІЛ-інфікованих. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

  • 16x9 Image

    Марія Прус

    В українській службі Голосу Америки з 2016 року. Висвітлює політику, культурні та соціальні події, а також життя української громади у США. Має ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

XS
SM
MD
LG