Спеціальні потреби

Американські науковці винайшли новий метод запобігання поширенню СНІДу

  • Голос Америки

Американські науковці винайшли новий метод запобігання поширенню СНІДу

Минулого вівторка науковці оприлюднили дослідження, яке доводить, що антиретровірусні лікі ефективно запобігають поширенню вірусу імунодефіциту людини серед чоловіків-гомосексуалів. Це дослідження, яке стало третім важливим відкриттям цього року, підтверджує наскільки далеко медицина просунулась на шляху не тільки лікування, а й профілактики СНІДу.

Протягом 26 років лікар Ентоні Фаучі очолює Національний Інститут з алергійних та інфекційних захворювань. Приблизно стільки ж років тому СНІД став глобальною загрозою людству. Фаучі каже, що світ досі переживає серйозну пандемію, втім 2010-ий виявився дуже ефективним роком: було завершено два дослідження, які пропонують нові методи запобігання поширенню хвороби.

В одному дослідженні взяло участь дві з половиною тисячі молодих чоловіків гомосексуальної орієнтації у Латинській Америці, Південній Африці, Таїланді та у Сполучених Штатах. Учасників розділили на дві групи. Одній давали плацебо, а інша отримала два види ретровірусних ліків, які вже давно використовують медики, однак цим разом їх поєднали в один препарат під назвою «Трувада».

Ентоні Фаучі пояснює: «Загалом, ризик зараження на ВІЛ у групі, що приймала ліки, знизився на 44%. А серед тих, хто приймав ліки щонайменше 90% прописаного курсу – ризик знизився аж на 73% – неймовірно позитивний результат».

У іншому дослідженні, жінки у Південній Африці застосовували вагінальний гель, який містить 1% ретровірусного препарату «Тенофовір». Ентоні Фаучі каже, що і це дослідження показало дуже позитивні результати:

«Ефективність цього методу становить 39% – не приголомшуючі, втім все одно – значні результати. Ми сподіваємось покращити ефективність за допомогою жорсткої дисципліни проходження курсу».

Роками науковці безрезультатно намагаються розробити вакцину проти ВІЛ-СНІДу. Фаучі каже, що робота над вакциною, яка триває у Таїланді, принесла певні позитивні результати, втім, дослідження там ще не завершено.

Нові комбінації ліків, прогрес у розробці вакцини, застосування превентивних методів та проведення клінічних досліджень – це все дуже добре, каже науковець. Втім, додає він, ніщо не працює так, як використання презервативів, обмеження кількості сексуальних партнерів та звичайна обережність.

XS
SM
MD
LG