Спеціальні потреби

HRW закликає звести до мінімуму жертви серед цивільного населення України


Заступник директора HRW у справах Європи і Центральної Азії Рейчел Денбер

Правозахисна організація Human Rights Watch закликала Німеччину чинити тиск на прем’єр-міністра України, з тим щоб українська армія прийняла всі запобіжні заходи для мінімізації шкоди мирному населенню в боротьбі з проросійськими сепаратистами на сході країни.

У заяві правозахисників, опублікованій у вівторок, говориться, що канцлер Німеччини Анґела Меркель, як глава держави-союзника України, повинна вказати прем’єр-міністру Арсенію Яценюку на необхідність видання спеціальних наказів для армії, що забороняють застосовувати певні вибухові речовини в районах проживання мирного населення.

Планується, що Меркель і Яценюк зустрінуться в Берліні в четвер.

У заяві також говориться, що Меркель повинна чинити тиск на українську владу з метою проведення подальшого розслідування повідомлень про атаки української армії на сході країни, які призвели до жертв серед цивільного населення.

Українські чиновники зустрілися з представниками Human Rights Watch в грудні. Правозахисники заявляють, що їхні співрозмовники відмовилися брати відповідальність за кілька ракетних атак, які, за даними організації, представляли загрозу для мирних жителів.

Заступник директора організації у справах Європи і Центральної Азії Рейчел Денбер заявила, що Німеччина несе «особливу відповідальність» за те, щоб Київ вдався до активних заходів для виконання своїх зобов’язань із захисту мирного населення.

За підрахунками Організації Об’єднаних Націй, в ході конфлікту у Східній Україні загинуло 4364 військовослужбовців і цивільних обох сторін. До кінця листопада минулого року поранення отримали приблизно 10064 особи.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG