Спеціальні потреби

Американці власноруч беруться за прибирання стихійних звалищ

  • Голос Америки

Стихійні смітники це проблема, яка вже давно стала загальною для мешканців усієї планети, від країн на шляху розвитку до заможних держав.
Для Олівієра Джірона боротьба з цим екологічним та суспільним злом стала справою його життя. Після подорожі до історичного міста інків Мачу-Пікчу, місцевість навколо якого завалена тонами сміття, молодий чоловік тепер їздить передмістями Вашингтона у пошуках стихійних звалищ, фотографує їх, а відтак залучає громаду до розчищення території. І кількість волонтерів, готових долучитись до справи оновлення обличчя планети, зростає.

Лісопаркова зона – чудове місце для відпочинку та… нелегального сміттєзвалища. Олівієр не довелось довго переконувати людей зібратися одного дня для розчищення непотребу. Дженніфер Бомбадір негайно погодилася допомогти:

«Я трохи здивована скільки тут усього накидали».

Маурін Джоен навіть заохочувала до участі своїх друзів через Фейсбук:

«Це добра справа допомагати екологічному товариству, роботи у них завжди багато», – каже вона.

Волонтер Філіп Летаса обурюється тим, що люди дозволяють собі перетворювати зелену зону на сміттєзвалище:

«Це безвідповідально, легковажно та егоїстично. Хтось робить свої проблеми чиїмись».

Він висловлює сподівання, що їх зусилля привернуть увагу до проблеми забруднення довкілля:

«Ми також сподіваємося довести до відома власників цієї землі, що вони можуть запобігти незаконному засміченню, спорудивши огорожу і поставивши знаки, що забороняють смітити».

Організатор акції Олівієр Джірон використовує сміття, яке збирають волонтери, для створення творів мистецтва, щоби таким чином змусити порушників переоцінити їх дії.

«Це діалог, який я почав з ними, щоби вони подивилися на своє сміття з іншої точки зору», - говорить він.

Чимало людей у світі вже по-іншому дивляться на сміття, дякуючи глобальному рухові, що почався у 2008-му році в Естонії, де протягом 5 годин 50 тисяч волонтерів прибирали країну.

«З цього часу рух охопив 85 країн, цього року кампанію назвали Приберемо світ. У США осередок руху діє у Сан-Франциско, з яким я налагодив контакти, є група і у Нью-Йорку, а тепер я почав рух у Вірджинії», - говорить Олівієр Джірон.

«Це добра справа допомагати екологічному товариству, роботи у них завжди багато»
Маурін Джоен, волонтер

Ден Дієз, який започаткував екологічний рух на Філіппінах, познайомився з Олівієром через «Фейсбук», і на його запрошення приїхав у Вірджинію допомогти розчистити завали сміття:

«Коли я подорожую, я не хочу бути просто туристом. Я хочу бути задіяним у житті громади, ближче пізнати культуру, знайти друзів», - додає він.

Саме на таких друзів і покладається Олівієр, друзів, які приєднаються до руху очищення нашої планети від сміття.
XS
SM
MD
LG