Спеціальні потреби

Міністерство торгівлі США підписало проект угоди про скорочення імпорту російського урану


Міністр торгівлі США Уілбур Росс (архівне фото)

Ініціатива покликана стимулювати нарощування видобутку урану в США

Міністерство торгівлі США у понеділок підписало проект угоди з російською держкорпорацією «Росатом» про скорочення імпорту урану з Росії протягом наступних 20 років, прагнучи стимулювати нарощування видобутку урану у США і розвиток американської ядерної енергетики.

Документ є поправкою до прийнятої у 1992 році Угоди про припинення антидемпінгового розслідування щодо поставок урану з Росії і продовжує домовленість до 2040 року, а також передбачає поступове скорочення квоти на імпорт урану з Росії з 20 до 15 відсотків, починаючи з 2028 року.

«Якщо угоду буде затверджено, то вона буде сприяти відновленню переваги Америки у сфері ядерної енергетики і захистить вітчизняну промисловість від демпінгу російського урану», - сказав міністр торгівлі Уілбур Росс.

Прийняти поправку рекомендувала міжвідомча робоча групи з ядерного палива в зв'язку з занепокоєнням Вашингтона з приводу втрати лідерської позиції в ядерних технологіях. Ініціатива покликана послужити стимулом для американських виробників ядерної енергії і урановидобувних компаній, які страждають від нестачі інвестицій.

Поправка дозволить американським компаніям залишити у силі діючі контракти на закупівлю урану з Росії.

Міністерство торгівлі планує доопрацювати поправку до 5 жовтня, а до 28 вересня буде приймати коментарі.

Президент Дональд Трамп створив робочу групу у липні минулого року після того, як відхилив запит американських урановидобувних компаній Energy Fuels і Ur-Energy про введення квот на внутрішнє виробництво урану, щоб захистити їх від іноземної конкуренції.

Дивіться також: ВООЗ повідомляє про рекордне денне зростання випадків інфікування COVID-19

ВООЗ повідомляє про рекордне денне зростання випадків інфікування COVID-19. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG