Спеціальні потреби

Актуально

Індія цього року пережене Китай за кількістю населення - ООН

Ринок у Нью-Делі, Індія, архівне фото. AP Photo/Altaf Qadri

Індія випередить Китай за кількістю населення вже у середині цього року. За оцінками, населення Індії сягне 1,4286 мільярда проти 1,4257 мільярда в Китаї, йдеться у "Звіті про стан народонаселення світу" ООН.

Посадовці в ООН заявили, що неможливо визначити точну дату, коли Індія стане найбільш населеною країною через брак даних з Індії та Китаю. Через пандемію COVID-19 перепис 2021 року не відбувся, а останній перепис населення Індії проводився у 2011 році.

Попри те, що на обидві країни припадатиме більше третини усього людства, що складе 8,045 мільярдів, зростання населення в обох країнах сповільнюється, хоча в Китаї набагато швидше, ніж в Індії.

Населення Китаю почало скорочуватися минулого року

Торік населення Китаю скоротилося вперше за шість десятиліть, це історичний поворот, який, як очікується, почне тривалий період зменшення кількості громадян, що матиме глибокі наслідки для економіки країни та світу. Офіційний Пекін повідомив, що "вжив активних заходів, щоб відповісти на старіння населення", але там наголосили, що добробут країни залежать не лише від кількості, але й від якості населення й "талантів".

Тим часом в Індії, за даними уряду, річний приріст населення Індії становив у середньому 1,2% з 2011 року, порівняно з 1,7% за попереднє десятиліття. Поки Китай бореться зі старінням населення та стагнацією зростання населення, Індія має близько 250 мільйонів жителів у віці від 15 до 24 років. Тож чимало експертів очікують, що демографічні зміни можуть допомогти Індії стати потужнішим економічним гравцем на світовій арені.

Зокрема, технологічний гігант Apple, серед інших, сподівається перетворити Індію на потенційний виробничий центр, переміщуючи туди частину виробництва з Китаю. Водночас економісти попереджають, що хоча економіка Індії росте чи не найшвидше у світі, рівень безробіття також зростає.

Опитування громадської думки ООН, виявило, що найбільш поширеною думкою в Індії, а також у Бразилії, Єгипті та Нігерії є те, що населення в кожній із цих країн "було надто великим, а рівень народжуваності був надто високим". Проте експерти кажуть, що "кількість населення не повинна викликати занепокоєння чи тривоги. Натомість їх слід розглядати як символ прогресу, розвитку та прагнень, якщо індивідуальні права та вибір дотримуються".

За прогнозами, Сполучені Штати залишаться на третьому місці з приблизним населенням 340 мільйонів станом на кінець червня.

У статті використано матеріали Reuters, AP

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG