Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН наклала додаткові санкції на Іран


Рада Безпеки ООН схвалила четвертий раунд санкцій проти Ірану з приводу його ядерної програми.

12 із 15 країн-членів Ради Безпеки підтримали резолюцію у цій справі. Бразилія і Туреччина проголосували «проти», а Ліван стримався від голосування.

Резолюція включає санкції про заборону подорожування і фінансові обмеження для осіб і організацій пов’язаних з іранською ядерною та ракетно-балістичною діяльністю, включно з іранською Революційною гвардією та організацією транспортних перевозок Ірану.

Резолюція також передбачає поширення збройного ембарго ООН проти Тегерану і спрямована проти іранського банкового сектора.

Голова Постійного представництва США при ООН Сюзен Райс зазначила, що санкції не направлені проти іранського народу, але ядерних амбіцій його уряду, який обирає шлях подальшої ізоляції.

Втім представник Бразилії заявила, що нові санкції не є ефективним знаряддям і можуть спричинитись до посилення страждань іранського народу. За її словами, вони можуть наразити на небезпеку досягнуту за посередництвом Бразилії домовленість, згідно з якою Іран повинен пересилати частину свого урану до Туреччини в заміну за пальне для реактора.

Президент Махмуд Ахмедінеджад попередив, що нові санкції можуть знаменувати кінець прагнення Тегерану вести переговори з великодержавами про іранську ядерну програму.

XS
SM
MD
LG