Спеціальні потреби

Роугані: Іран не прагне до володіння ядерною зброєю


Гассан Роугані
Президент Ірану Гассан Роугані пообіцяв, що Тегеран ніколи не займатиметься створенням ядерної зброї або іншої зброї масового знищення.

Його заяви стали найсерйознішим сигналом того, що він, можливо, розраховує на потепління дипломатичних відносин із США після десятиліть напруженості.

В інтерв'ю телеканалу NBC за кілька днів до приїзду в Нью-Йорк для виступу на форумі Генеральної Асамблеї ООН, новий іранський президент також заявив, що він володіє «всією повнотою влади» для ведення переговорів про досягнення угоди з США і Заходом щодо ядерної програми Тегерана.

«Ми знову і знову повторюємо, що ми ніколи не будемо працювати над створенням зброї масового знищення, включаючи ядерну зброю», - сказав Роугані, відповідаючи на запитання про те, чи готовий він заявити про відмову від ядерної зброї.

Роугані, якого було обрано президентом Ірану у червні, вважається більш поміркваним лідером, ніж його попередник Махмуд Ахмадінеджад. Протягом останнніх місяців він часто пропонував поліпшення відносин Ірану зі Заходом.

Примирливі заяви Роугані можуть бути ще однією ознакою його готовності до дипломатичного врегулювання запеклих ядерних суперечок із Заходом.
XS
SM
MD
LG