Спеціальні потреби

Актуально

Очікуючи на зерно з України, 349 мільйонів людей у 79 країнах зазнають гострого браку їжі – IRC

Розвантаження зерна у зерносховищі містечка Згурівка, Україна, 9 серпня 2022 року. AP Photo/Efrem Lukatsky

Чорноморську зернову угоду необхідно продовжити, оскільки 349 мільйонів людей у 79 країнах зазнають гострого браку продовольства – таку заяву оприлюднив Міжнародний комітет порятунку (IRC).

До 19 мільйонів зросте кількість людей, які страждають від голоду, через серйозний дефіцит експорту зерна, а також відсутність доступних добрив – цитує комітет прогнози Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

IRC закликає і до розширення Чорноморської зернової ініціативи для охоплення більшої кількості українських портів, що допомогло б зменшити тиск на ціни.

Експерти Міжнародного комітету порятунку спілкувалися з українцями, які незважаючи на активні бойові дії, намагаються обробляти свої землі. Вони розповідають, що зберігання урожаю у деяких регіонах стало надзвичайно складним через руйнівний вплив війни на енергопостачання. Обмежений доступ, логістичні проблеми та збільшення транспортних витрат також призводять до того, що врожай викидують.

Шашват Сараф, директор IRC з питань надзвичайних ситуацій у Східній Африці, сказав: «Дефіцит продовольства в системі та відсутність доступних добрив продовжує підвищувати ціни, що ускладнює сім’ям у таких країнах, як Сомалі, передбачити, чи зможуть вони дозволити собі поїсти наступного дня”.

Сараф застерігає щодо загроз для сільського господарства загалом у світі: фермери в Україні намагаються зберегти свій урожай серед активних обстрілів, а кліматичні зміни вбивають посіви в інших частинах світу.

«Будь-який шок на ринках може завдати величезної шкоди з катастрофічними ефектами в країнах, які балансують на межі голоду”, - каже Сараф. За його словами, проблеми із постачанням зерна з України ймовірно призведуть до збільшення рівня голоду та недоїдання, що загрожує катастрофою для Східної Африки. Тому “вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота однозначно підтримувала експорт зерна з України”.

Як повідомляв Голос Америки, блокуючи Чорноморську зернову ініціативу, Росія намагається підняти світові ціни на продовольство, заявили учасники засідання РБ ООН.

З українських портів вже експортовано більше 30 млн тон вантажу, з яких понад 55% до країн, що розвиваються, і близько 6% - до найменш розвинених країн. "Це включає трохи менше 600 тис тон пшениці, перевезених в рамках Всесвітньої продовольчої програми для прямої підтримки гуманітарних операцій в Афганістані, Ефіопії, Кенії, Сомалі та Ємені", - заявив у понеділок на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому гуманітарній ситуації в Україні заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс.

Всі новини дня

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

У Конгресі США зареєстрували законопроект, який дозволяє українцям, що мають "гуманітарний пароль", залишитися жити у США

Cпільне засідання двох палат Конгресу США під час виступу президента України Володимира Зеленського. Вашингтон, США, 21 грудня 2022 року. REUTERS/Джонатан Ернст

У Конгресі США зареєстрували законопроект, що дозволить українцям з "гуманітарним паролем" залишитися у Сполучених Штатах на постійне проживання. Дата реєстрації вказана 7 червня 2023 року, наразі документ направлений в юридичний комітет Палати представників, в його описі вказано, що він має на меті "забезпечити врегулювання статусу громадян України та для інших цілей".

Двопартійна група американських конгресменів подала на реєстрацію законопроект Ukrainian Adjustment Act, що передбачає дозвіл українцям, які у США мають статус "гуманітарного пароля", залишитися в Америці та отримати так звану "зелену карту" – дозвіл на постійне проживання.

Один з ініціаторів законопроекту - конгресмен-демократ від штату Іллінойс Майк Квіґлі - написав у Twitter, що нове законодавство допоможе українцям, які шукають порятунку від російської агресії, отримати стабільність та "зробити внесок у свої громади тут, у США".

«Цей законопроект забезпечить українських біженців статусом постійного проживання, що надасть їм стабільність і можливість зробити внесок у свої громади тут, у США», – твітить конгресмен.

Квіґлі подав законопроект разом з представниками-демократами Біллом Кітінґом та Марсі Каптур, а також республіканцем Браяном Фіцпатріком.

«Багато українців втікали від терору російських нападів, і США надали їм безпечний притулок, – сказав конгресмен Кітінґ. – І частиною цієї безпеки має бути стабільність і впевненість у тому, що вони зможуть легально проживати в нашій країні, не боячись депортації, доки не будуть готові повернутися додому».

У своїй заяві, копію якої отримав Голос Америки, конгресмен Квіґлі сказав, що новий законопроект дозволить українцям, які шукали безпеки у США, працювати, робити внесок у суспільство та "збудувати нове життя в Америці".

"Законопроект Ukrainian Adjustment Act (Акт про адаптацію українців) базується на нашій роботі з допомоги українським біженцям. Ці люди покинули свої домівки та сім’ї в надії зберегти свою свободу. Їм потрібна наша підтримка та можливість почати будувати нове життя тут, в Америці», – сказав конгресмен Квіглі.

Навесні минулого року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну адміністрація президента Джо Байдена впровадила програму «Єдність заради України» (Uniting for Ukraine, U4U), яка надала можливість громадянам України та їхнім найближчим родичам тимчасово проживати та працювати у Сполучених Штатах.

За офіційними даними, з лютого 2022 року до США в’їхало понад 271 тисяча українців. З них понад 117 тисяч були прийняті саме за програмою «Єдність заради України». За даними американських ЗМІ, які посилаються на Департамент внутрішньої безпеки, DHS, що керує програмою, понад 200 тисяч американців виступили спонсорами українців за програмою U4U.

Близько 150 000 українців прибули до США поза програмою, зокрема, отримавши тимчасовий захист, статус TPS або перетнули кордон США та Мексики ще до запуску програми минулого квітня.

Тривалість програми U4U – два роки, її термін спливає у квітні наступного року. Тимчасовий захист TPS спливає у жовтні вже цього року.

Якщо ці програми не продовжать, багатьом українцям може загрожувати депортація.

Президент Джо Байден має повноваження продовжити терміни U4U та TPS шляхом односторонніх виконавчих дій. Але відсутність законодавчого статусу зробить біженців уразливими, коли до влади прийде інший президент.

Запропонований законопроект, якщо його ухвалять і підпише президент, надасть тим українцям, які приїхали з квітня 2022 року та хто має захист у США ще з 2014 року, можливість отримати статус постійного жителя США, кажуть законодавці.

Представниця демократів Марсі Каптур закликала колег у Конгресі підтримати новий законопроект, щоб він пройшов ухвалення у Палаті представників і Сенаті, і швидше опинився на столі президента для його підписання.

Законопроект для українців створений за зразком закону, що надав подібний статус громадянам Афганістану, які підтримували місію США в цій країні.

Більше

XS
SM
MD
LG