Спеціальні потреби

Очікуючи на зерно з України, 349 мільйонів людей у 79 країнах зазнають гострого браку їжі – IRC


Розвантаження зерна у зерносховищі містечка Згурівка, Україна, 9 серпня 2022 року. AP Photo/Efrem Lukatsky
Розвантаження зерна у зерносховищі містечка Згурівка, Україна, 9 серпня 2022 року. AP Photo/Efrem Lukatsky

Чорноморську зернову угоду необхідно продовжити, оскільки 349 мільйонів людей у 79 країнах зазнають гострого браку продовольства – таку заяву оприлюднив Міжнародний комітет порятунку (IRC).

До 19 мільйонів зросте кількість людей, які страждають від голоду, через серйозний дефіцит експорту зерна, а також відсутність доступних добрив – цитує комітет прогнози Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

IRC закликає і до розширення Чорноморської зернової ініціативи для охоплення більшої кількості українських портів, що допомогло б зменшити тиск на ціни.

Експерти Міжнародного комітету порятунку спілкувалися з українцями, які незважаючи на активні бойові дії, намагаються обробляти свої землі. Вони розповідають, що зберігання урожаю у деяких регіонах стало надзвичайно складним через руйнівний вплив війни на енергопостачання. Обмежений доступ, логістичні проблеми та збільшення транспортних витрат також призводять до того, що врожай викидують.

Шашват Сараф, директор IRC з питань надзвичайних ситуацій у Східній Африці, сказав: «Дефіцит продовольства в системі та відсутність доступних добрив продовжує підвищувати ціни, що ускладнює сім’ям у таких країнах, як Сомалі, передбачити, чи зможуть вони дозволити собі поїсти наступного дня”.

Сараф застерігає щодо загроз для сільського господарства загалом у світі: фермери в Україні намагаються зберегти свій урожай серед активних обстрілів, а кліматичні зміни вбивають посіви в інших частинах світу.

«Будь-який шок на ринках може завдати величезної шкоди з катастрофічними ефектами в країнах, які балансують на межі голоду”, - каже Сараф. За його словами, проблеми із постачанням зерна з України ймовірно призведуть до збільшення рівня голоду та недоїдання, що загрожує катастрофою для Східної Африки. Тому “вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота однозначно підтримувала експорт зерна з України”.

Як повідомляв Голос Америки, блокуючи Чорноморську зернову ініціативу, Росія намагається підняти світові ціни на продовольство, заявили учасники засідання РБ ООН.

З українських портів вже експортовано більше 30 млн тон вантажу, з яких понад 55% до країн, що розвиваються, і близько 6% - до найменш розвинених країн. "Це включає трохи менше 600 тис тон пшениці, перевезених в рамках Всесвітньої продовольчої програми для прямої підтримки гуманітарних операцій в Афганістані, Ефіопії, Кенії, Сомалі та Ємені", - заявив у понеділок на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому гуманітарній ситуації в Україні заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG