Спеціальні потреби

Актуально

Італійського підлітка називають “святим покровителем інтернету”

Портрет 15-річного Карло Акутіса, який помер 2006 року від лейкемії, відкрили під час церемонії беатифікації в Ассізі. Італія. 10 жовтня 2020 р.

Католицька церква проголосила блаженним 15-річного італійського юнака Карло Акутіса, який помер від лейкемії, і очікують, що він стане наймолодшим сучасним святим.

Італійські засоби масової інформації пишуть про нього як про «святого покровителя інтернету», вказуючи, що він використовував свої комп’ютерні навички, допомагаючи зі створенням інтернетних сайтів для католицьких організацій.

Про підлітка розповідають, що він глибоко цікавився релігією, захоплювався футболом та комп’ютерним програмуванням.

Інформаційні джерела Ватикану поширюють розповіді про те, що Карло Акутіс працював у їдальні для бідних і допомагав безпритульним у Мілані, де він жив.

Молоді люди сьогодні знаходять щастя у визнанні Бога і в служінні людям, особливо найбіднішим у нашому суспільстві.
Папа Римський Франциск

Карло Акутіс раптово захворів і дуже швидко помер у 2006 році від гострої лейкемії.

Папа Римський Франциск назвав діяльність юнака прикладом того, як «молоді люди сьогодні знаходять щастя у визнанні Бога і в служінні людям, особливо найбіднішим у нашому суспільстві».

Під час церемонії беатифікації юнака 10 жовтня в місті Ассізі кардинал Аґостіно Валліні сказав, що Карло Акутіс використовував інтернет «для служіння Євангелію, щоб досягти якомога більше людей».

Католицька церква офіційно проголосила його потенційним святим, визнавши, що він після смерті вчинив те, що названо чудом.

Церква стверджує, що Карло Акутіс причетний до зцілення 2013 року бразильського хлопчика, який хворів на рідкісну хворобу панкреатичної залози.

Для того, щоб Акутіс став святим, Ватикан повинен підтвердити, що він вчинив ще принаймні одне «чудо», але Папа Римський може вирішити оголосити підлітка святим і без додаткових підтверджень.

Дивіться також: День Колумба у час руху проти расизму у США. Відео

День Колумба у час руху проти расизму у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG