Спеціальні потреби

Актуально

Як чинити спротив Кремлю? Поради Байдена у виданні Foreign Affairs

Джозеф Байден, колишній віце-президент США

Яким чином захистити демократію від ворогів, розмірковують у великій статті для Foreign Affairs колишній віце-президент США Джозеф Байден та Майкл Карпентер, колишній заступник помічника глави Пентагону з питань України та Євразії в адміністрації Барака Обами.

Поширення міжнародного порядку під проводом США показало, що військова міць є ключовою для американської національної безпеки
Байден, Карпентер

Протягом «холодної війни», США та Радянський Союз протистояли один одному в екзистенційній боротьбі двох протилежних систем - або радянський блок "поховає" Захід, як погрожував радянський прем’єр Микита Хрущов в 1956 році, або західні принципи демократичної підзвітності та прав людини і верховенства права будуть тріумфувати над радянським тоталітаризмом, зазначають автори.

Зрештою, радянська система розпалась і поширення міжнародного порядку під проводом США показало, що військова міць є ключовою для американської національної безпеки і що США мусять просувати свої цілі через зміцнення демократичних установ і активну побудову альянсів.

Багато країн Східної Європи досягли успіху після «холодної війни». Росія мала можливість постати знову. Багато хто в Європі та США сподівались, що інтеграція Росії до міжнародних організацій, таких як Рада Європи, Світовий банк та МВФ, допоможе їй стати відповідальним членом міжнародної спільноти. Багато росіян також мріяли створити демократичну, стабільну та квітучу Росію. Однак, ця мрія зараз далі, ніж будь-коли з часів «холодної війни», наголошують аналітики.

В екстремальних випадках, таких як в Грузії та Україні, Росія провела вторгнення до сусідніх країн з метою заблокувати їх інтеграцію до НАТО та ЄС і надіслати сигнал іншим урядам регіону, що просування підтримуваних заходом демократичних реформ викличе жахливі наслідки
Байден, Карпентер

Зараз, російський уряд чинить напади на основи західної демократії у всьому світові. Під лідерством Путіна, Кремль розпочав скоординовані атаки в різних сферах – військовій, політичній, економічній та інформаційній – використовуючи відкриті та приховані засоби. В екстремальних випадках, таких як в Грузії та Україні, Росія провела вторгнення до сусідніх країн з метою заблокувати їх інтеграцію до НАТО та ЄС і надіслати сигнал іншим урядам регіону, що просування підтримуваних заходом демократичних реформ викличе жахливі наслідки.

Більш часто і підступно, вона намагалась послабити і підірвати західні демократії зсередини, використовуючи в якості зброї інформацію, кіберпростір, енергетику та корупцію.

Ці напади продиктовані бажанням Кремля захистити владу і вплив.

Ззовні вони видаються сильними, але вони в основі своїй - крихкі і цей факт Путін і керівництво його режиму розуміють краще за всіх
Байден, Карпентер

Російський режим, який постав з попелу після падіння Радянського Союзу, консолідував значні повноваження і привілеї в руках таємної групи колишніх службовців розвідки та олігархів, зазначають Байден та Карпентер.

Ззовні вони видаються сильними, але вони в основі своїй - крихкі і цей факт Путін і керівництво його режиму розуміють краще за всіх.

У відповідь Сполучені Штати мають відігравати провідну роль серед демократичних союзників з розбудови міцності демократичних установ, розширенні можливостей із захисту проти російського впливу і викорінювати мережі Кремля, які чинять ворожий вплив, наголошують Джозеф Байден та Майел Карпентер.

Дивіться також: Президент Трамп: "Сьогодні ми нарешті визнаємо очевидне: що Єрусалим – столиця Ізраїлю"

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG